W Stalowej Woli

Zobacz kto jest najbardziej zasłużony dla miasta

Zobacz kto jest najbardziej zasłużony dla miasta

Na tej honorowej liście jest w sumie 369 osób i instytucji, które miały szczególny wpływ dla miasta. Chodzi o tych, którzy otrzymali tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Stalowa Wola” oraz „Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola”.

Tytuł „Honorowy Obywatel Miasta Stalowa Wola” jest nadawany nie tylko mieszkańcom, ale także innym osobom szczególnie zasłużonym dla miasta, jego rozwoju, ratowania pamiątek kultury narodowej, popularyzacja lokalnej historii, których działalność przyczyniła się do wzrostu promocji miasta w w różnych dziedzinach życia.
Natomiast tytuł „Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola” jest wyrazem wyróżnienia i uznania i nadawany jest za wybitne zasługi dla rozwoju miasta i tworzenia wspólnego dobra, mieszkańcom oraz innym osobom, organizacjom, stowarzyszeniom i instytucjom.

W kolejnych latach tytuły te otrzymali.

1979 rok
Bobek Władysław,  Biedrzycki Edward, Drożdż Helena, Gajda Michał, Gorczyca Piotr, Haduch Edward, Idzikowski Bolesław, Jaszczur Kazimierz, Kapusta Stanisław, Karp Władysław, Kurek Witold, Łastowski Józef, Łukowska Maria, Makar Eugeniusz, Malicki Zdzisław, Maziak Wiesława, Pasiak Władysława, Paterek Władysław, Paździor Eugeniusz, Pikulski Janusz, Surmacz Władysław, Szkraba Stanisław, Szymczyk Stanisław, Trela Lucjan, Trojanowski Henryk, Ulanicki Mikołaj, Wierzbicki Wiktor, Ulanicki Mikołaj, Worek Józef, Wojtyło Franciszek, Żarnowski Tadeusz.

1980 rok
Antonowicz Jacek, Bieniak Stanisław, Chruściel Stanisław, Duda Eugeniusz, Gawroński Adam, Goździela Bogusław, Grabara Tadeusz, Herecki Ignacy, Kaliba Franciszek, Kałmuczak Leszek, Kopyto Franciszek, Kostka Alojzy, Latawiec Mieczysław, Martela Ludwik, Mastej Zofia,  Niemiec Jan, Pawlik Jan, Piela Edward, Prokop Jan, Rak Józef, Sapulak Bolesław, Soja Katarzyna, Sokala Tadeusz, Tracz Wacław, Wanago Leon, Wasiuta Michał, Wójtowicz Marian, Zaremski Marian, Żyłka Kazimiera.

1983 rok
Zakładowy Dom Kultury Huty Stalowa Wola,
Zakładowy Klub Sportowy STAL;
Bębenek Stanisław, Drzymała Aleksander, Dubiel Jan, Dziura Wojciech, Kamiński Franciszek, Kluk Stanisław, Kowalska Maria, Kroczyński Bronisław, Kutnikowska Stanisława, Morawiec Wiesław, Myk Roman, Nardelli Stanisław, Samek Michał, Szczęść Władysława, Wolak Stanisław.

1984 rok
Czerwonka Stanisław, Joński Wiesław, Kłosowski Antoni, Łata Józef, Szopa Alojzy, Szywała Franciszek, Szczęśniak Jan, Wańczyk Joanna.

1985 rok
Orkiestra Zakładowego Domu Kultury;
Burdzy Władysław, Kamiński Adam, Korniak Henryk, Krasoń Hieronim, Mazoń Witold, Paluch Mieczysław, Stadnik Bolesław, Stojek Marian, Tomala Marcin, Wołczyński Czesław, Wryk Aleksander, Zelek Adam, Żuraw Modest.

1986r.
Liceum Medyczne,
ZPiT „Lasowiacy”;
Ciak Wojciech, Darłak Feliks, Dziuba Jan, Fołta Jan, Garbacz Jerzy, Kardowska Janina, Krawiec Mieczysław, Kułaga Stanisław, Kułaga Stanisław, Pasiak Jan, Sendek Stanisław, Sołtyska Maria, Stachowiak Andrzej, Szkutnik Helena, Zimochodzki Henryk.

1987 rok
Aeroklub Stalowa Wola;
Bąkowski Jerzy, Błasiak Bolesław, Herliczka Henryk, Jastrzębski Tadeusz, Kania Janina, Kapusta Ryszard, Krasowski Tągomierz, Libicz Stanisław, Lipka Franciszek, Nowak Wiesław, Stochmal Władysław, Tomczyk Jan

1988 rok
Elektrownia Stalowa Wola,
Kombinat Przemysłowy Huta Stalowa Wola,
Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli,
Polskie Koleje Państwowe, Węzeł PKP Stalowa Wola- Rozwadów,
PSS „Społem” w Stalowej Woli,
Rzeszowskie Zakłady Graficzne- Drukarnia Stalowa Wola,
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Marcelego Nowotki;
Brzezińska Eugenia, Chyła Henryk, Gawlak Henryk, Habiger Zygmunt, Jarem Kazimierz, Jedliński Andrzej, Kozdronkiewicz Adam, Kud Antoni, Kupiec Józef, Musiał Jerzy, Nocko Zygmunt, Paterek Mieczysław, Pluta Waleria, Popielański Zbigniew, Ptasiński Henryk, Sokołowski Władysław, Starczak Antoni, Szawan Mirosław, Trela Edward, Tymowski Janusz, Zaleszczuk Ryszard

1989 rok
Dąbek Stanisław, Kic Michał, Macuga Jerzy, Młynarski Julian, Młynarski Julian, Owczarek Czesław, Wojas Kazimierz.

1990 rok
Pieczonka Jan, Tupaj Andrzej, Wojciechowski Henryk, Zawisła Jerzy.

1991 rok
Oleksy Roman, Stefański Jerzy, Strojniak Wiktor, Kurowska Helena, Owczarz Krystyna, Antczak Józef, Bezubik Czesław, Gaj Stanisław, Szot Mieczysław, Medyński Adam, Tabacznik Barbara.

1992 rok
Bochenek Stanisław, Szewc Andrzej, bp Frankowski Edward.

1993 rok
Paterek Stanisław, Dużyński Jerzy, Mania Andrzej, Montusiewicz Janusz, Myszka Jan, Rak Jan, Sądej Stanisław.

1994 rok

Kubasiewicz Edward, bp Tokarczuk Ignacy, Kowalewski Stanisław, Myszka Robert, Mierzwa Czesław, Opala Jan, Walawska Eliza.

1995 rok
Fyk Mirosław, Kurzelewski Jerzy, Latawiec Kazimierz, Rajzer Stanisław, Walczyk Adam, Sulich Józef, Hołda Władysław.

1996 rok
Herdzik Bogusława

1997 rok
Dekert Maria

1998 rok
Zakładowy Klub dawców Krwi „Hutnik”;
Józefiak Aleksander, Laskowski Józef, Rojek Zbigniew, Abratowski Leszek, Augustyn Jerzy, Byzdra Maria, Ciba Roman, Dąbrowski Janusz, Gaweł Jan, Gumieniak Mikołaj, Jankowski Aleksander, Jeż Tadeusz, Krupa Ireneusz, Kołodziejczyk Anna, Koralewski Jacek, Kozdronkiewicz Jan, Koziarski Józef, Kozielewicz Jerzy, ks. Kozioł Jan, Krawczyk Zbigniew, Gaweł Józef, Linek Henryk, Maślach Bolesław, Matysiak Irena, Nieradka Marian, Puzio Roman, Ruciński Adam, Rzegocki Alfred, Siwiarek Jan, Szmit Edward, Ujda Józef, Warmiński Franciszek.

2000 rok
Wachowiak Ignacy, Nowak Tadeusz, Krupka Stanisław, Kuberna Ewa, ks. Edward Madej, Paszkiewicz Zbigniew, Sagatowska Janina, Sibiga Jan, Walczyk Elżbieta, ks. Jerzy Warchoł,Wojtas Wiesław.

2001 rok
Anioł Stanisław, Augustyński Jerzy, ks. Ciacek Józef, ks. Gaj – Piotrowski Wilhelm, Gargaś Andrzej
, Łazowski Eugeniusz Sławomir, Matulewicz Stanisław, Oczkowski Piotr, Sęk Ewa, ks. Sosiński Jerzy, Zaremba Marek, ks. Czerpak Stanisław, ks. Folcik Jan, Fołta Władysław.

2002 rok
Brzeziński Zygmunt, Cisek Stanisław, Ciszkiewicz Waldemar, Dymek Edward, Galczak Władysław, Ks. Groński Józef, Janik Grażyna, Juśkiewicz Tadeusz, Kasprzyk Lidia, Korkowska Elżbieta, Kułakowski Bogusław, Myszka Edmund, Pamuła Magdalena, Proszowski Tadeusz, Pychowski Artur, Różanska Maria, Standzoń Władysława,Woźniczka Władysław.

2003 rok
Orkiestra Dęta Węzła PKP Stalowa Wola- Rozwadów,
Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów Stalowej Woli;
Brzezińska Alicja, Kulczuga Anna, Paszkiewicz Anna, Pelc Józef, Sudoł Edward, Rogacki Tadeusz, Piróg Maria, Wicik Halina, Paterek Edward, Osman Bogdan, Maciaszkiewicz Janina, Oleśkiewicz Zofia, Laskowski Zbigniew, Sączawa Anna.

2004 rok
Chór „Solidarność”;
Bednarczyk Marcela, Kaczmarczyk Teresa,Kiszka Władysław.

2005 rok
Chór GAUDIUM,
Spółdzielnia Mieszkaniowa,
Chór Kameralny Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli;
Czech Jacek, Knapik Aleksy, Majgier Jerzy.

2006 rok
Kunysz Mariusz, Ordon Stanisław, Szulc Teresa, Turek Stefan, Węgrzynowicz Stanisław, Jańczyk Kazimierz, Jaśkowski Ryszard, Szwedo Henryk, Podsiadło Józef, Podsiadło Krystyna, ks. Niemiec Jan.

2007 rok
Brzeziński Andrzej, Kłapeć Stanisław, Kocój Andrzej.

2008 rok
Zespół Szkół Nr 1 im. Gen. Władysława Sikorskiego,
Zespół Szkół Nr 3 im. Króla Jana II Sobieskiego;
Algierd Ludwik, Brzezińska Maria, Brzezińska- Piątek Bożena, Dałomis Krystyna, Szczoczarz Wacław, Hernik Ryszard, Kubicki Janusz, Kotwica Ryszard, Joanna Grobel- Proszowska, Piotr Jackowski, Julian Koza, Janusz Teper, Jerzy Zajdel, Roman Nieznalski, Sławomir Maliszewski, Włodzimierz Bereżka, Edward Kawalec.

2009 rok
Miejska Biblioteka Publiczna im. Wańkowicza,
Zespół Szkół Nr 4 im. płk. Stanisława Dąbka,
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Bohaterów Westerplatte,
Automobilklub Stalowa Wola;
ks. Franciszek Buczyński, Czubak Halina, Komierzyński Marek,

2010 rok
Spółdzielczy Dom Kultury

2011 rok
Cholewiński Zygmunt

2012 rok
Bek Janusz

2013 rok
Stanisław Starzec, Bogusław Wołoszyn, Stanisław Hasny, Ryszard Lipka , Józef Leś, Halina Dąbrowska, Marek Gruchota, Edward Kotłowski, Mieczysław Paruch, Waldemar Pawłowski, Lila Wojciak, Marek Woynarowski, Walerian Bienias, Ireneusz Kwiatkowski, Stanisław Szado, Zbigniew Żelichowski, Waldemar Rożek, Stanisław Szymonik.

2015 rok
Aurele Bogaert,

2016 rok
Wojciech Korkowski

2017 rok
Maria Rehorowska, Kazimierz Linda, Witold Walawski.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. zmiana

    7 stycznia 2018 at 13:34

    Brakło jednego nazwiska w tym wykazie… z ostatniego “rozdania” p. Waldemara L. To nic, że był tylko “zasłużonym” przez 7 dni, ale był nim! Proszę to naprawić p. Sobyeraj.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

urząd-skarbowy-1000x600

Załóż bezpłatny profil zaufany i bądź gotowy na JPK_VAT

stw24.pl23 stycznia 2018
policja

“Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 600 kierowców

stw24.pl23 stycznia 2018
policja11

Miał ponad 2 promile i sądowy zakaz kierowania pojazdami

stw24.pl23 stycznia 2018
dni miasta

Cugowski i MIG gwiazdami Dni Stalowej Woli

stw24.pl22 stycznia 2018
prędkościomierz

Przekroczył prędkość o 53 km/h

stw24.pl22 stycznia 2018
swieczka

Nie żyje Maria Darocha

stw24.pl22 stycznia 2018
boze narodzenie

Ukradł skarbonkę z bożonarodzeniowej szopki

stw24.pl22 stycznia 2018
śnieg

Kto jest odpowiedzialny za usuwanie śniegu i lodu?

stw24.pl22 stycznia 2018
Rak 4

III Kompanijny Moduł Ogniowy RAK wyruszył w Polskę

stw24.pl22 stycznia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 500 173 067
e-mail: redakcja@stw24.pl

Reklama
tel. 514 709 109
e-mail: biuro@stw24.pl

Szybki kontakt
tel. 570 224 700
e-mail: kontakt@stw24.pl

Copyright © STW24.pl