W Stalowej Woli

Ilu chętnych na Politechnikę?

Ilu chętnych na Politechnikę?

Trwa nabór na studia stacjonarne i zaoczne w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki Rzeszowskiej Stalowej Woli. Limit miejsc wynosi ok. 60 osób, jednakże jeśli będzie więcej zainteresowanych, a najprawdopodobniej tak, to mają szanse na przyjęcie.

Na Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli, na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa są dwa kierunki: mechanika i budowa maszyn oraz  zarządzanie i inżynieria produkcji. To studia I-go stopnia inżynierskie,  stacjonarne i niestacjonarne.

Kandydaci mają czas do 14 września by zarejestrować się na stronie internetowej uczelni. Przyjęcia odbywają się na zasadzie konkursu świadectw czyli wyników uzyskanych z matury. Nie ma egzaminów wstępnych. Studia niestacjonarne są płatne, semestr kosztuje 1900 zł. Warto dodać, że uczelnia ta cieszy się dużym zainteresowaniem, w zakończonym już roku akademickim studiowało tu około 400 osób.

Jak mówi Lucyna Iskra z politechniki, studia stacjonarne są bardziej doceniane i poważane wśród studentów, ponieważ dają możliwość uzyskania stypendiów. Już na pierwszym roku można otrzymać w sumie nawet 900 zł stypendium. NA to skałda się stypendium ufundowane przez prezydenta miasta oraz stypendium od uczelni.   Co ciekawe, te dwa stypendia nie wykluczają się, można pobierać je z rożnych tytułów, np. stypendium socjalne, rektora – od II roku  za wyniki w nauce. Od II roku studiów stypendium prezydenta, zamieniane jest na stypendium motywacyjne, i jego wysokość jest uzależniona od średniej z ocen uzyskanej po pierwszym i drugim roku.

Warto jeszcze wspomnieć, że  tutejszy Zamiejscowy Ośrodek Politechniki przygotowuje się do dużych zmian, bowiem od 1 października 2017 roku funkcjonował jako, samodzielny, kolejny już wydział Politechniki Rzeszowskiej, będzie to Wydział Mechaniczno-Technologiczny.

– Obecnie jesteśmy na etapie pisania wniosku do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na utworzenie takiego wydziału. Mamy zawiązaną w Stalowej Woli radę programową, w skład której wchodzą prezesi i członkowie różnych lokalnych firm i przedsiębiorstw, prężnie działających w Stalowej Woli. W tych firmach studenci odbywają staże i praktyki, zdobywają doświadczenie, a także mają szanse na przyszłą pracę – podkreśla Lucyna Iskra.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021