kultura i rozrywka

1 maja sport połączy pokolenia

1 maja sport połączy pokolenia

Igrzyska Sportu i Zdrowia odbędą się 1 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli. To impreza łącząca pokolenia, wezmą w niej udział i przedszkolaki i seniorzy. Początek o godz. 10.00.

olimp_kw

Igrzyska będą podzielone na trzy etapy:

Igrzyska będą podzielone na trzy etapy:
– II Olimpiada Przedszkolaków: godz. 10. 00 – 12.00 (płyta główna)
– Senioriada: godz. 12.30 – 14.30 (płyta główna)
– Stalowowolskie Zmagania Sportowo-Rekreacyjne: godz. 10.00 – 14.30 (płyta boczna)

– Gorąco zachęcamy do udziału w Stalowowolskich Zmaganiach Sportowo-Rekreacyjnych oraz imprezach towarzyszących, w których  będą mogli wziąć udział wszyscy mieszkańcy Stalowej Woli. W biurze zawodów będzie można pobrać kartę zgłoszeniową i przystąpić do konkurencji zorganizowanych przez partnerów Igrzysk Sportu i Zdrowia. Wśród mieszkańców, którzy zechcą porywalizować na wesoło i przystąpić do zaliczeń konkurencji specjalnie przygotowanych na Igrzyska, rozlosujemy nagrody niespodzianki. Różnorodna oferta sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie, a o nudzie nie będzie mowy – zaprasza Robert Nowak, dyrektor MOSiR-u. Dodaje, że podczas imprez towarzyszących zaprezentują się lokalne organizacje, kluby i stowarzyszenia propagujące sport i rekreację, które przygotują atrakcje dla gości.
Będą także warsztaty taneczne, breakdance z Kamilem Żurawskim oraz pokaz technik podstawowych Nordic Walking z Olgą Salistą Wołoszyn. Zaprezentują się również rolkarze z grupy Freestyle Slalom Stalowa Wola.

Zaprezentują się i zaproszą do udziału w pokazach następujące szkoły, kluby, stowarzyszenia:

– Szkoła Tańca Merengue – zaprosi wszystkie pokolenia mieszkańców do udziału
w warsztatach tanecznych ZUMBY. Ruch i muzyka porwą wszystkich do zabawy.

– Inny rodzaj tańca zaproponuje Kamil Żurawski – obok mistrzowskiego breakdance, wszyscy chętni będą mogli poćwiczyć taniec połączony z akrobatyką, a dorośli mają szansę zdobyć zaliczenia w Zmaganiach.

– Lejdis Studio– zapozna wszystkich z arkanami ćwiczeń na pionowej rurce. Sportowy poledance, bo tak nazywa się ten sport, to ruch kształtujący sylwetkę, efektowny bo zawierający elementy akrobatyki, tańca i gimnastyki. Tu również będzie możliwość zdobywania punktów w ramach Zmagań.

– Passion and Sport Fitness and Wellnes – przygotował urządzenia treningowe (rowery) a instruktorzy, zorganizują sprawdziany oceniające aktualną kondycję uczestników. Dwie próby , Indoor Cycling i Walker pozwolą zdobyć zaliczenia w tabeli Zmagań.

– Groch i Wiking Nisko organizuje turniej i zajęcia armwrestling (siłowanie się na rękę).  Siła ręki i technika mają decydujące znaczenie w tym sporcie. Będzie szansa zmierzyć się z najlepszymi w kraju i poznać arkana tego sportu.

– Klub Kaito– zawodnicy oferują na macie szeroką gamę technik walki. Członkowie Klubu przygotowali pokazy oraz sprawdziany podstawowej sprawności. Będą niespodzianki a każdy pełnoletni uczestnik zmagań może zdobyć zaliczenia.

– WORD Tarnobrzeg– szkoleniowcy i egzaminatorzy z Tarnobrzega obok testów z wiedzy o przepisach ruchu drogowego, przygotowali selektywną trasę rowerową i przeprowadzą sprawdzian umiejętności techniki jazdy na  rowerze.

-Bartosz Dziadowicz z grupą Steel Voilition Skating pokaże mistrzowskie ewolucje na rolkach a chętni będą mogli poćwiczyć pod okiem mistrzów i wziąć udział w zaliczeniu.

-Nordic Walking – pokazy technik i podstawowe zalecenia treningowe można będzie odebrać od Olgi Salisty Wołoszyn. Marsz po takiej lekcji będzie łatwiejszy i skuteczniejszy. Pełnoletni mają kolejną szansę na zaliczenia na karcie Zmagań.

-Pole and Roll to pasjonaci ćwiczeń na pionowej rurce. Pokazem i fachowym instruktażem zachęcą każdego do spróbowania i pewnie systematycznych ćwiczeń dla zdrowia i urody.

-Capoeira– nie tylko taniec. To brazylijska sztuka walki łącząca elementy treningu sportowego z elementami muzyki i kultury. Tutaj nie ma kategorii wiekowych. Wszyscy będą mogli poznać ten egzotyczny sport a pełnoletni zdobyć wpis do tabeli Zmagań.

-Freestyle Slalom Stalowa Wola – rolkarze reprezentujący nasz miasto w zawodach ogólnopolskich btw, poprowadzą oni warsztaty freestylowe dla tych wszystkich którzy przyjadą na zawody na rolkach.

-Wydział Gospodarki Odpadami obok edukacji ekologicznej i sprawdzianu wiedzy z tego zakresu, przygotował także próby zręcznościowe.

-Stadnina koni – umożliwi  jazdę wierzchem i dorożką oraz podstawową wiedzę o hodowli
i zwyczajach konika polskiego.

Zapisy w dniu imprezy od godziny 10:00.
Joanna Piechuta/MOSiR

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021

Noc Muzeów w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021