W powiecie

10 lat ŚDS w Radomyślu nad Sanem

10 lat ŚDS w Radomyślu nad Sanem

W przypadający 3 grudnia Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomyślu nad Sanem świętował Jubileusz 10-lecia swojej działalności.

Ta wyjątkowa uroczystość była okazją do wspomnień, które na zawsze pozostaną w pamięci zarówno podopiecznych jak i tych, którzy zostawili w tym domu cząstkę życia, pozostając w służbie – wspierania osób niepełnosprawnych.

Obchody 10 – lecia ośrodka rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium Matki Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem. Następnie zaproszeni goście zwiedzali Środowiskowy Dom Samopomocy, w którym na co dzień 36 podopiecznych korzysta z zajęć. Jak wspomniała Kierownik ŚDS Dominika Czerepak – Drzymała – To tu każdy uczestnik ma możliwość nabywania lub udoskonalania swoich umiejętności w pracowniach: kulinarnej, metaloplastyki, rękodzieła, komputerowej, muzycznej oraz na sali rehabilitacji i fizjoterapii.

Dalsza część obchodów odbyła się w Diecezjalnym Ośrodku TiFCh ,,Augustianum” w Radomyślu nad Sanem. Kierownik ŚDS Dominika Czerepak – Drzymała w przemówieniu przypomniała historię placówki i złożyła podziękowania osobom, które przyczyniły się do powstania ośrodka i które w szczególny sposób go wspierają.

W trakcie uroczystości nie zabrakło również życzeń od zaproszonych gości. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys, na ręce kierownik Ośrodka złożyli gratulacje i życzyli wielu kolejnych wspaniałych jubileuszy.

Obchody 10–lecia swoimi występami uświetnili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomyślu nad Sanem przedstawiając taniec, śpiew oraz iluzję. Program artystyczny wywołał wiele emocji, od uśmiechu po łzy wzruszenia.

3r

8r

9r

źródło: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Wielkie otwarcie Zalewu Podwolina i Zlot Foodtrucków

stw24.pl22 czerwca 2021

Maciej Paterski mistrzem Polski w kolarstwie szosowym

stw24.pl21 czerwca 2021

Apel Wójta Gminy Radomyśl n/Sanem

stw24.pl21 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Rozpoczęła się przebudowa istniejącego stadionu sportowego Klubu Sanna Zaklików

stw24.pl15 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Uczniowie ZS Nr 3 obsadzili rondo w Pysznicy

stw24.pl14 czerwca 2021