W Stalowej Woli

10 mln zł dla stalowowolskiego szpitala

10 mln zł dla stalowowolskiego szpitala

10 mln zł dofinansowania na dostosowanie bloku operacyjnego do obowiązujących przepisów otrzymał Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli. W ramach konkursu dotyczącego infrastruktury ochrony zdrowia 19 placówek z Podkarpacia otrzymało wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Remont bloku operacyjnego, to inwestycja, która jest konieczna ze względu na dostosowanie do wymaganych przepisów. To bardzo kosztowne zadanie jest planowane od lat, jednak ze względu na brak środków było odsuwane w czasie. Szpital już od dawna przygotowuje się realizacji tego projektu. W 2015 roku został zaktualizowany projekt budowlany, który był wykonany w 2004 roku, a także wydana jest decyzja o zmianie pozwolenia na budowę. Teraz, dzięki wsparciu finansowemu będzie możliwe wykonanie tego zadania, którego wartość wynosi 21,3 mln zł, w tym samo wyposażenie ma kosztować 5,3 mln zł, a pozostała kwota to koszt prac budowlanych.

Blok operacyjny ma znajdować się na II piętrze pawilonu diagnostyczno – zabiegowego. Ma zostać  wykonanych 5 sal operacyjnych, 6 stanowisk wybudzeniowych i 3 sal endoskopowych (dla zabiegów gastroskopii, kolonoskopii, sala rtg dla zabiegów endoskopowych) oraz zakupione  niezbędne wyposażenie sal.

Łącznie wsparcie na kwotę 160 mln zł otrzymało 19 szpitali z województwa.
– Jeśli środki pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego  połączymy z wkładem własnym, zapewnionym w większości przypadków przez samorządy powiatowe, to mówimy o kwocie wyraźnie przekraczającej 200 mln zł. Trzeba jasno powiedzieć, że szpitale powiatowe na Podkarpaciu jeszcze nigdy nie otrzymały tak dużych środków z RPO. Bardzo nas to cieszy, ponieważ starania lokalnych samorządów o pozyskanie pieniędzy z UE  połączone z wygospodarowywaniem wkładów własnych na inwestycje znacznie wpłynie na jakość usług medycznych oferowanych w naszym województwie – podkreśla Stanisław Kruczek, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021