Kronika Policyjna

122 km/h w terenie zabudowanym

122 km/h w terenie zabudowanym

Policjanci ze Stalowej Woli podczas minionego weekendu zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-letni kierowca hondy, który jechał z prędkością 122 km/h. Wśród zatrzymanych był również mężczyzna, który przekroczył prędkość i jechał samochodem w stanie nietrzeźwym.

Podczas kontroli prędkości stalowowolscy policjanci ujawnili kilka przypadków jej przekroczenia w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy czterem kierującym, którzy jechali zbyt szybko.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-letni mężczyzna z powiatu niżańskiego, który w niedzielę jechał hondą po ulicy Energetyków z prędkością 122 km/h. Policjanci zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy.

W sobotę przed godz. 19, policjanci zatrzymali kierowcę toyoty, który na ulicy Energetyków w Stalowej Woli poruszał się z prędkością 104 km/h. Okazało się, że samochodem jechał 37-letni mężczyzna ze Stalowej Woli. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 37-latka 1,89 promila alkoholu. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Po raz kolejny przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna “wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

źródło: KPP Stalowa Wola

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

stw24.pl7 czerwca 2021

Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych

stw24.pl26 maja 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zabłądziła w lesie – pomogli jej policjanci

stw24.pl18 maja 2021

Z seniorami o bezpieczeństwie

stw24.pl15 maja 2021
areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021