W Stalowej Woli

130 dzieci znajdzie miejsce w nowym żłobko – przedszkolu

130 dzieci znajdzie miejsce w nowym żłobko – przedszkolu

Dziś został ogłoszony przetarg na zaprojektowanie oraz budowę miejskiego integracyjnego przedszkola i żłobka z basenem w Stalowej Woli. Będzie to najnowocześniejszy obiekt dla najmłodszych nie tylko w mieście. Miejsce tu znajdzie 130 dzieci. Inwestycja ma być zakończona za dwa lata.

Rok temu został rozstrzygnięty konkurs na koncepcję architektoniczną tego obiektu. – W bardzo ciekawy sposób wpisze się w architekturę tego osiedla. Ta bryła będzie nawiązywać do zieleni, będą zielone dachy i ściany porośnięte mchem – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Nowa placówka powstanie w miejscu, w którym kiedyś było przedszkole nr 18, naprzeciwko hotelu Stal. Będzie to przedszkole integracyjne dla 80 dzieci, czyli powstaną 4 oddziały oraz dwuoddziałowy żłobek dla 50 dzieci. Budynek ten będzie miał ponad 2,5 tys. mkw. powierzchni. Będzie to pierwszy taki obiekt w całym regionie, w którym przy przedszkolu powstanie mały basen, który będzie służył do zajęć rehabilitacyjnych nie tylko dla podopiecznych tej placówki, a także innych. Ponadto będą mogli z niego korzystać po godzinach pracy przedszkola także mieszkańcy.

W obiekcie znajdą się specjalne gabinety, w których będzie prowadzona rehabilitacja, terapia sensoryczna i inne specjalistyczne zajęcia. Prezydent zaznaczał, że do tworzenia tego miejsca zostały zebrane doświadczenia z pracy nowego żłobka miejskiego oraz przedszkola integracyjnego nr 12, aby ta nowa placówka jak najlepiej służyła dzieciom, szczególnie niepełnosprawnym.

Dziś został ogłoszony przetarg, a oferty mogą wpływać do 22 czerwca. Budowa jest w systemie zaprojektuj i wybuduj, to dlatego, że technologie bardzo szybko się zmieniają, również pod względem kosztów. Dlatego zdecydowaliśmy się na taką konstrukcję realizacji tego zadania, aby firma, która zaprojektuje ten budynek była odpowiedzialna za jego rzeczową realizację. 1 czerwca 2020 roku planujemy zakończenie wszystkich prac i oddanie budynku, tak aby został przygotowany w okresie wakacyjnym i od 1 września 2020 roku służył naszym najmłodszym – mówił prezydent.
Do tego obiektu przeprowadzi się obecne przedszkole nr 12, które mieści się w budynku typu szwedzkiego, a te są stopniowo wygaszane.
Koszt tej inwestycji to około 7 mln zł. W tym roku w budżecie na ten cel jest przewidziane ponad 1 mln zł, w przyszłym roku będą musiały być zabezpieczone wydatki w wysokości minimum 3 mln zł, a w 2020 roku miasto będzie liczyć na dofinansowanie z programu rządowego Maluch Plus. To dofinansowanie może nastąpić dopiero w roku oddania inwestycji.\

S2H2

Joanna Piechuta

Fot. Wizualizacje B1 z ogłoszenia przetargowego

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

Przedszkolaki udekorowały Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021