kultura i rozrywka

140 Wyprawek Czytelniczych czeka na przedszkolaków

140 Wyprawek Czytelniczych czeka na przedszkolaków

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza przystąpiła do udziału w trzeciej odsłonie ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi naszą bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz  Kartę Małego Czytelnika. Każda wyprawka to zestaw zawierający: książkę ze starannie wyselekcjonowanymi bajkami i wierszami dla dzieci oraz broszurę, która przypomina rodzicom o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Książeczki będą dostępne w Bibliotece Głównej i filiach na terenie miasta do wyczerpania zasobów.  Biblioteka ma do rozdania  140 książkowych wyprawek dla małych mieszkańców Stalowej Woli.  Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma na celu zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci po odbiór Wyprawki, w której dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb małego czytelnika. Wspólna lektura może stać się wielką przyjemnością w czasie długich jesiennych dni. Chcielibyśmy, aby pierwsze wizyty w bibliotece były przez dzieci zapamiętane. Biblioteka to miejsce, które  uczy samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy.

Informacja dla rodziców

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Gminna Biblioteka w Pysznicy z medalem „W dowód uznania”

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

“Zaczytana Ławeczka” stanęła przed biblioteką w Pysznicy

stw24.pl12 maja 2021
pieniądz-biznes-plany

Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jak pozyskać wsparcie finansowe

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

Zwalczają szkodnika drzew- Oprysk w lasach Gminny Pysznica

stw24.pl10 maja 2021