Oliwia nie przestaje zachwycać swoją grą

Srebrny medal przywiozła Oliwia Sybicka z dwudniowego turnieju o Puchar Agnieszki Radwańskiej, który odbył się już po raz szósty w Puszczykowie.

W pierwszym dniu siedmioletnia zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli  zagrała w kategorii czerwonej mieszanej (rocznik 2008), do której przystąpiło 14 zawodników. W grupie Oliwka zakończyła zwycięskie mecze wynikami: z Igą Skolasińską: 10-1, 10-4, z Oliwią Białkiewicz: 10-2, 10-4. W ćwierćfinale pokonała Zuzannę Pawłowską: 7-5, 7-0, w półfinale wygrała z Wiktorem Skolasińskim: 5-7, 7-5, 7-3. W finale uległa liderowi rankingu w kategorii czerwonej Oliwerowi  Miśkiewiczowi: 6-8, 1-7. Ostatecznie zdobyła II miejsce i srebrny medal.

Drugiego dnia turnieju Oliwia rozpoczęła grę w kategorii niebieskiej, w swoim roczniku. W grupie pokonała wszystkich swoich rywali na korcie: wygrała z Piotrem Michalskim: 7-2, 7-4, z Jerzym Urbanem: 7-2, 7-2, w półfinale z Marcinem Dzikowskim:10-2, a w finale z Kamilem Andrzejewskim: 10-4. Wywalczyła I miejsce i złoty medal.
Tego samego dnia zawodniczka MKT Stalowa Wola zagrała też w kategorii pomarańczowej dla rocznika 2007. Tu nie było gier w grupie, organizator rozpisał drabinkę na 16 zawodniczek i Oliwia doszła do ćwierćfinału ulegając finalistce tego turnieju Amelii Paszun: 1-4. Zagrała jeszcze dwa mecze pocieszenia, które wygrała: 4-0, 4-3. Rywalizację skończyła na V miejscu.

W klasyfikacji generalnej tego turnieju tenisistka stalowowolskiego klubu umocniła się na pozycji liderki w kategorii niebieskiej. Rywalizacja trwa do grudnia, całoroczną rywalizację zakończy turniej Masters.

Na każdym turnieju Oliwia wzbudza co raz większe zainteresowanie. Ta siedmioletnia, drobna zawodniczka świetnie czyta grę, ma dobrą technikę, a co najważniejsze wyjątkowy charakter i zapał  do walki na korcie. Potrafi odnaleźć się w trzech różnych kategoriach, gdzie gra się innymi piłkami i na różnych rozmiarach boisk.