2 liga zostaje w Stalowej Woli !!!

Wielkie brawa należą się koszykarzom ZKS-u Stali Stalowa Wola, którzy dzięki wyjazdowemu zwycięstwu, w Bielsku Podlaskim z miejscowym Turem zapewnili sobie, utrzymanie w koszykarskiej 2 lidze !!!

Mecz wyjazdowy dla zielono-czarnych nie należał do tych łatwych. Spotkanie to miało 2 oblicza. Pierwsze 2 kwarty należały zdecydowanie do gospodarzy, którzy pierwszą kwartę wygrali 3 punktami, zaś drugą 6. W grze ofensywnej naszego zespołu brakowało dokładności i pomysłu. Ale i w obronie gra Stalowców pozostawiała wiele do życzenia. Na całe szczęście trener ZKS-u, Bogdan Pamuła potrafił, w przerwie postawić do pionu swoich zawodników. Druga połowa tego spotkania była zupełnym przeciwieństwem pierwszej. To nasz zespół przejął inicjatywę w tym spotkaniu. Zielono-czarni zaczęli grać znacznie szybsza i dokładniejszą piłkę w ataku, zaś w obronie nie pozwalali już na tak dużo gospodarzom. W trzeciej kwarcie udało się odrobić 3 punkty. Natomiast ostatnia kwarta to już prawdziwy pogrom, w wykonaniu Stali. Świetna gra Partyki, Zaguły oraz reszty zespołu, zaowocowała zwycięstwem 31:9 w czwartej kwarcie i 90:74 w całym spotkaniu. Tym samym zielono-czarni w pierwszym sezonie po awansie do 2 ligi, zapewnili sobie utrzymanie w niej na kolejny sezon. BRAWO !!!

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 74:90 ZKS Stal Stalowa Wola

(19:16, 24:18, 22:25, 9:31)