2:0 dla ,,Gortata’’

Niestety nie udał się rewanż naszym zawodnikom, w meczu z AZS UŁ Szkoła Gortata Łódz. Podobnie jak i w pierwszym meczu w Łodzi grą była drużyna, której patronem jest nasz jedynak w NBA czyli Marcin Gortat.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że bardzo ciężko będzie zielono-czarnym o zwycięstwo w tym spotkaniu. Zaledwie po 2 minutach było 7 do 0 dla gości. Dopiero celny rzut za 3 pkt Sylwestra Koniecznego dał sygnał do walki naszym zawodnikom, którzy pierwszą kwartę ostatecznie zwyciężyli 25:17.

Druga kwarta to niestety strzelecka niemoc naszego zespołu. Seria 2:16 przez pierwsze 6 minut pozwoliło gościom wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końca tej kwarty.

W trzeciej części podopieczni Bogdana Pamuły, znów wzięli się do roboty, i po 5 minutach, po celnym rzucie Dawida Zaguły Stalówka znów objęła prowadzenie. Dzięki dobrej pracy całego zespołu w obronie, oraz skutecznej grze w ataku ZKS przed ostatnią kwartą prowadzili 51:50.

Niestety czwarta kwarta bardzo przypominała drugą, tzn. rozstrojone celowniki naszych zawodników, czego efektem było zdobycie zaledwie 4 punktów w ostatnich 10 minutach. Niestety w obronie zielono-czarni radzili sobie równie słąbo dając sobie rzucić 20 punktów. Przegrywając tym samym całe spotkanie różnicą aż 15 punktów.