W Stalowej Woli

Początek roku z kolejnymi sukcesami młodej tenisistki

Początek roku z kolejnymi sukcesami młodej tenisistki

Dwa złote medale zdobyła Oliwia Sybicka w pierwszym turnieju II cyklu o Puchar Agnieszki Radwańskiej w Puszczykowie, który odbył się w ubiegły weekend.

Zawodniczka Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli rozegrała kategorię czerwoną do której zgłosiło się 15 zawodników. W pojedynkach grupowych rozegrała trzy zwycięskie spotkania: z Leonem Gielniakiem 7-2, 7-2, z Igą Mazur 7-1, 7-3 oraz z Łukaszem Zeidlerem 7-2, 7-0. W ćwierćfinale pokonała Jerzego Urbana 7-1, 7-0, w półfinale wygrała ze świetnie dysponowanym tego dnia Jackiem Biernackim 10-6, a w finale zakończyła mecz zwycięstwem nad Pauliną Grechutą 10-3.

W niedzielę Oliwia wystartowała w kategorii pomarańczowej dla rocznika 2008 i młodszych. Do rywalizacji przystąpiło 19 dziewcząt z różnych części Polski. Zawodniczka stalowowolskiego klubu w 1/16 przeszła do ćwierćfinału po walkowerze Natalii Chylińskiej z Ożarowa i tu wygrała z Zuzanną Kalisz-Fedoruk z Sopotu 4-1. W półfinale trafiła na rozstawioną z nr 1 Oliwię Kuszel z Torunia, którą pokonała po zaciętym meczu 4-3. Oliwia przegrywała 3-0 w gemach i wydawało się, że nie wyjdzie z tej wyjątkowo trudnej sytuacji, ale odwróciła losy spotkania, weszła w rytm gry, zapanowała nad uderzeniami i zakończyła mecz zwycięstwem. W finale zagrała z kolejną starszą o rok zawodniczką z Poznania z Anną Skorupską, z którą po bardzo wyrównanej walce „gem za gem”, ostatecznie wygrała 4-3. Mecz był bardzo ciekawy i zakończyły go gromkie brawa kibiców z prośbą „dziewczyny zagrajcie jeszcze raz”. To było świetne widowisko z kompletem uderzeń: mocnymi serwisami, skrótami, gra kątową i winnerami z obydwu stron. Oliwia podczas tych dwóch dni zaprezentowała się znakomicie.

Również tydzień wcześniej, 11 lutego podczas drugiego turnieju z cyklu Legia Tennis 10 Cup w Warszawie ośmioletnia tenisistka zaprezentowała się fantastycznie.
Wystartowała w kategorii czerwonej dziewcząt (rocznik 2009), w której brało udział  10 zawodniczek. Utworzono dwie grupy 5 osobowe. Oliwia zagrała w grupie cztery mecze i wszystkie zakończyła zwycięstwem: 10-7, 10-0, 10-0 i 10-4. Z pierwszego miejsca w grupie zagrała w półfinale z Pauliną Piasecką z KT Legia i wygrała 10-8, a w finale spotkała się ponownie z koleżanką z grupy z Pauliną Grechutą z SKT Sopot wygrywając 10-3 i zwyciężając tym samym w całym turnieju.
IMG_1028
Tego samego dnia wieczorem Oliwia wzięła udział w Balu Mistrzów Sportu, który odbył się w Dworze Galicja koło Stalowej Woli. Oliwia została zaproszona w związku z zakończonym plebiscytem stalowowolskiego portalu internetowego STW24, w kategorii talent roku 2016, w którym zajęła III miejsce. Nagrodę wręczała jej mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, która była gościem specjalnym tego wieczoru oraz Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Oliwia, chciałaby bardzo podziękować wszystkich kibicom i sympatykom tenisa ziemnego, którzy oddali na nią głos podczas plebiscytu portalu STW24.

MKT Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021