W powiecie

25 milionów na rozwój Podkarpackich firm

25 milionów na rozwój Podkarpackich firm

Kolejna pula 25 mln zł z unijnych funduszy trafi do przedsiębiorców z województwa podkarpackiego w formie preferencyjnie oprocentowanych pożyczek przeznaczonych na cele rozwojowe.

-niskooprocentowane pożyczki na rozwój biznesu
-mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie

Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w Rzeszowie przyjmuje wnioski od przedsiębiorców na wypłaty pożyczek unijnych. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Dla kogo i na co

Pożyczki unijne – do 600 tys. zł – mogą zostać przeznaczone na sfinansowanie przedsięwzięć rozwojowych realizowanych na terenie województwa podkarpackiego, przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Mogą po nie sięgnąć firmy, które potrzebują kapitału do dalszego rozwoju, w tym na zakup środków trwałych m.in. maszyn i urządzeń, samochodów dostawczych, busów, sprzętu specjalistycznego, nieruchomości zabudowanych lub oprogramowania IT. Pieniądze z pożyczek można także przeznaczyć na środki obrotowe (zakup materiałów lub towarów) związane z rozwojem przedsiębiorstwa, wprowadzeniem nowego produktu na rynek lub inwestycje, które zwiększą skalę ich działalności np. otwarcie nowej lokalizacji firmy.

Nawet 1,2 mln zł dla jednego przedsiębiorcy

BGK_logo_kolor_poziom

Nowością w tym instrumencie jest znacznie wyższa maksymalna kwota pożyczek, wynosząca do 600 tys. zł przy zakupie nowych środków trwałych, z okresem spłaty do 7 lat. Jeden przedsiębiorca może skorzystać z dwóch pożyczek, dzięki temu może uzyskać nawet 1,2 mln zł. W przypadku używanych maszyn kwota pożyczki wynosi do 300 tys. zł, ze spłatą do 5 lat.

To bardzo atrakcyjna forma finansowania przedsiębiorstw z naszego regionu. Zdajemy sobie sprawę, że częstą barierą w rozwoju firm jest brak wystarczającego kapitału na inwestycje, dlatego nowa pula środków doskonale wypełni lukę na rynku w zakresie finansowania inwestycji w naszym województwie w segmencie MŚP. – powiedział Marek Nowak Dyrektor Regionalny LFR w Rzeszowie.

Preferencyjne zasady: tylko 1,85% i 0 zł prowizji

Przedsiębiorcy mogą otrzymać pożyczki unijne na preferencyjnych zasadach, z oprocentowaniem stałym 1,85% w skali roku, które jest znacznie niższe od oprocentowania na zasadach rynkowych. Wyróżnikiem tej formy wsparcia obok niskiego oprocentowania, jest brak opłat i prowizji związanych z udostępnieniem i obsługą pożyczek, co znacznie obniża koszty w prowadzonej działalności gospodarczej i zwiększa konkurencyjność na rynku.

Ogromny potencjał w sektorze MŚP

przedsiębiorcze podkarpackie_kostki

Firmy z sektora MŚP stanowią zdecydowaną większość przedsiębiorstw działających w województwie podkarpackim i mają ogromny wpływ na rozwój gospodarki, tworząc nowe miejsca pracy i podstawy do rozwoju naszego regionu. Dlatego dostęp do preferencyjnego finansowania inwestycji ze środków funduszy europejskich jest ważnym elementem wsparcia rozwoju segmentu MŚP na Podkarpaciu – mówi Marek Nowak z Funduszu Pożyczkowego w Rzeszowie.

Kto udziela pożyczek

Udzielaniem pożyczek w Rzeszowie zajmuje się Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju, wyłoniony przez BGK w postępowaniu przetargowym, który działa na rynku od 2001 roku i swoim zasięgiem obejmuje obszar województw lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Pracownicy LFR bezpłatnie pomagają przedsiębiorcom wypełnić wniosek o uzyskanie pożyczki, który jest rozpatrywany indywidualnie uwzględniając specyfikę branży w której działa wnioskodawca, kondycję finansową firmy i przyjęte zabezpieczenie, stanowiące gwarancję spłaty zobowiązań.

Nadal przyjmowane są wnioski z poprzedniej puli, ale środków jest coraz mniej, więc warto przyspieszyć decyzję o inwestycji, szczególnie przed końcem roku, kiedy dodatkową korzyścią jest możliwość jednorazowej amortyzacji środka trwałego i obniżenie dochodu do opodatkowania – podkreśla Marek Nowak z LFR w Rzeszowie.

Dotychczas z pożyczek unijnych skorzystało już niemal 100 przedsiębiorców na ponad 14 mln zł. Działa specjalny numer telefonu informacyjnego 17-853-59-17, pod którym zainteresowani mogą zasięgnąć informacji jak sprawnie złożyć wniosek i pozyskać niskooprocentowany kapitał na rozwój. Szczegółowe informacje o pożyczkach unijnych znajdują się na naszych stronach internetowych: www.biznespozyczka.eu oraz www.przedsiebiorczepodkarpackie.pl

4 znaki - flaga pl

Artykuł sponsorowany 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021
morsy fb

Otwarcie sezonu morsowego w Zaklikowie

stw24.pl18 października 2021