W Stalowej Woli

250 miejsc pracy uciekło sprzed nosa

250 miejsc pracy uciekło sprzed nosa

Kilkanaście dni temu w „Pulsie Biznesu” ukazał się artykuł o uruchomieniu w Bogumiłowie w gminie Kleszczów walcowni blach aluminiowych.

Zakład jest najbardziej zaawansowanym technologicznie tego typu obiektem w Europie. Zatrudnia 250 osób i prowadzi własne badania w specjalnie utworzonym do tego celu laboratorium. Dodać trzeba, że walcownia zachowuje najwyższe standardy ekologiczne. Słowem to wymarzony inwestor dla każdej gminy. Właścicielem fabryki jest spółka Eurometal.

Dlaczego warto o tym wspomnieć w Stalowej Woli?

A dlatego, że w pierwotnych planach ta walcownia miała powstać w Stalowej Woli. Wyliczmy co straciła Stalowa Wola. A więc 250 miejsc pracy w samej walcowni. Dalsze kilkadziesiąt miejsc pracy, bo jakaś firma pilnuje, inna sprząta, a ktoś prowadzi stołówkę no i jeszcze firmy transportowe przywożące materiały do produkcji i wywożące to, co wyprodukowano. Następnie kilkaset tysięcy złotych z podatku od nieruchomości. Innego rodzaju stratą jest to, że nie powstały miejsca pracy związane z najnowocześniejszymi technologiami. Jakąś stratą jest również to, że u jakiejś grupy inwestorów Stalowa Wola straciła wiarygodność, jako miasto życzliwe inwestorom. Pewnie nigdy nie dowiemy się ilu z nich z tego powodu nie pojawiło się w Stalowej Woli.

W tym momencie trzeba zapytać dlaczego Eurometal zrezygnował z inwestycji w Stalowej Woli? Powodem były „protesty społeczne” w internecie, gdzie pisano, że przychodzi kolejny truciciel, że będą przemysłowe smrody itd. Smaczku sprawie dodaje fakt, że gmina Kleszczów jest najbogatszą w Polsce. Mimo tego nie bano się takiej inwestycji. Cóż, poszło złoto do złota, a w Stalowej Woli, ci wszyscy przeciwnicy tej inwestycji mogą sobie powiedzieć czemuś biedny? – boś głupi. A czemuś głupi? – boś biedny. Powinna to być nauczka na przyszłość.

Andrzej Tomaszewski

7 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021