Kronika Policyjna

27-latek przyznał się do morderstwa

27-latek przyznał się do morderstwa

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli postawiła zarzuty dwóm mężczyznom, którzy są podejrzani o popełnienie morderstwa. Młodszy z nich przyznał się do tego czynu.

Przypomnijmy  w nocy z 15 na 16 listopada doszło do tragedii w bloku przy ul. Popiełuszki 40 w Stalowej Woli. Zostało zamordowanych trzech mężczyzn, dwóch 62-latków i 39-latek.

W tej sprawie zostało zatrzymane dwie osoby, którym prokuratura już postawiła zarzuty, a także wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

27–letniemu Krzysztofowi S. prokuratura postawiła trzy zarzuty zabójstwa. Przyrzynał się on do tego czynu, złożył wyjaśnienia. Natomiast 64-letni Zenon K . usłyszał dwa zarzuty dot. usiłowania zabójstwa i jeden dot. podżegania do zabójstwa. – Starszy z mężczyzn nie przyznał się do popełnionego czynu, zaprzeczył, że w ogóle nie miało miejsce takie zdarzanie i złożył wyjaśnienia, które nie odnoszą się do tego zdarzenia – mówi Barbara Bandyga, szefowa Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

W pierwszej kolejności zginął mężczyzna w mieszkaniu na 3. piętrze. Był on właścicielem tego lokalu. Co do okoliczności, motywów prokuratura na chwilę obecną nie podaje jeszcze takich informacji, gdyż jest to weryfikowane. Później w mieszkaniu na 2. piętrze zginęło dwóch mężczyzn. Wiadomo, że doszło tam do sprzeczki między osobami, które spożywały razem alkohol. Poza właścicielem mieszkania Zenonem K. był tam jeszcze Krzysztof S. i dwie ofiary. Oni wszyscy pomieszkiwali u Zenona K. W niedzielę pili razem alkohol, pokłócili się i doszło do tragedii, w której dwóch z nich zginęło.

Każdy z zabitych mężczyzn miał od 20 do 30 ran kłutych. Na miejscu zdarzenia śledczy zabezpieczyli nóż, który być może jest narzędziem zbrodni, to potwierdzą biegli. Rany były zadawane głównie w okolicach klatki piersiowej, ale były też w okolicach szyi i na rękach ofiar. Śmierć nastąpiła na skutek wykrwawienia.

Podejrzanym grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności bądź dożywocie.

Czy podejrzani są poczytalni? – Tego nie wiemy, zostaną przeprowadzone badania psychiatryczne i na temat stanu zdrowia tych mężczyzn wypowiedzą się biegli. Natomiast nie mam informacji o tym, żeby te osoby były chore psychicznie. W chwili zatrzymania byli trzeźwi, a wcześniej spożywali alkohol – mówi prokurator Bandyga.

Prokuratura nie podaje godziny, o której mogło dojść do tragedii z uwagi na dobro śledztwa.

Więcej informacji:

https://stw24.pl/brutalne-potrojne-morderstwo-w-stalowej-woli/

https://stw24.pl/nowe-fakty-w-sprawie-morderstwa/

Dorota Zakrzewska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

stw24.pl7 czerwca 2021

Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych

stw24.pl26 maja 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zabłądziła w lesie – pomogli jej policjanci

stw24.pl18 maja 2021

Z seniorami o bezpieczeństwie

stw24.pl15 maja 2021
areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021