Kronika Policyjna

27-latek przyznał się do morderstwa

27-latek przyznał się do morderstwa

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli postawiła zarzuty dwóm mężczyznom, którzy są podejrzani o popełnienie morderstwa. Młodszy z nich przyznał się do tego czynu.

Przypomnijmy  w nocy z 15 na 16 listopada doszło do tragedii w bloku przy ul. Popiełuszki 40 w Stalowej Woli. Zostało zamordowanych trzech mężczyzn, dwóch 62-latków i 39-latek.

W tej sprawie zostało zatrzymane dwie osoby, którym prokuratura już postawiła zarzuty, a także wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

27–letniemu Krzysztofowi S. prokuratura postawiła trzy zarzuty zabójstwa. Przyrzynał się on do tego czynu, złożył wyjaśnienia. Natomiast 64-letni Zenon K . usłyszał dwa zarzuty dot. usiłowania zabójstwa i jeden dot. podżegania do zabójstwa. – Starszy z mężczyzn nie przyznał się do popełnionego czynu, zaprzeczył, że w ogóle nie miało miejsce takie zdarzanie i złożył wyjaśnienia, które nie odnoszą się do tego zdarzenia – mówi Barbara Bandyga, szefowa Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

W pierwszej kolejności zginął mężczyzna w mieszkaniu na 3. piętrze. Był on właścicielem tego lokalu. Co do okoliczności, motywów prokuratura na chwilę obecną nie podaje jeszcze takich informacji, gdyż jest to weryfikowane. Później w mieszkaniu na 2. piętrze zginęło dwóch mężczyzn. Wiadomo, że doszło tam do sprzeczki między osobami, które spożywały razem alkohol. Poza właścicielem mieszkania Zenonem K. był tam jeszcze Krzysztof S. i dwie ofiary. Oni wszyscy pomieszkiwali u Zenona K. W niedzielę pili razem alkohol, pokłócili się i doszło do tragedii, w której dwóch z nich zginęło.

Każdy z zabitych mężczyzn miał od 20 do 30 ran kłutych. Na miejscu zdarzenia śledczy zabezpieczyli nóż, który być może jest narzędziem zbrodni, to potwierdzą biegli. Rany były zadawane głównie w okolicach klatki piersiowej, ale były też w okolicach szyi i na rękach ofiar. Śmierć nastąpiła na skutek wykrwawienia.

Podejrzanym grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności bądź dożywocie.

Czy podejrzani są poczytalni? – Tego nie wiemy, zostaną przeprowadzone badania psychiatryczne i na temat stanu zdrowia tych mężczyzn wypowiedzą się biegli. Natomiast nie mam informacji o tym, żeby te osoby były chore psychicznie. W chwili zatrzymania byli trzeźwi, a wcześniej spożywali alkohol – mówi prokurator Bandyga.

Prokuratura nie podaje godziny, o której mogło dojść do tragedii z uwagi na dobro śledztwa.

Więcej informacji:

https://stw24.pl/brutalne-potrojne-morderstwo-w-stalowej-woli/

https://stw24.pl/nowe-fakty-w-sprawie-morderstwa/

Dorota Zakrzewska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021