W Stalowej Woli

344 piratów straciło prawa jazdy

344 piratów straciło prawa jazdy

Właśnie tylu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km zatrzymali policjanci na drogach Podkarpacia, a na terenie Powiatu Starowolskiego 6. To efekt nowych przepisów, które weszły w życie 18 maja tego roku.

Jeśli policjant podczas kontroli drogowej stwierdzi takie przekroczenie prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty. Ten wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem prawo jazdy jest zatrzymywane na 3 miesiące. Jeśli kierowca w dalszym ciągu będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, to czas ten przedłuży się o kolejne 3 do  6 miesięcy. Natomiast już kolejne zatrzymanie przez policję, takiego kierowcy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Jak informuje policja, zgodnie z obowiązującymi przepisami starosta może wydać decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy nie tylko w sytuacji, kiedy dokument został fizycznie zatrzymany przez policjanta. Bowiem podmioty uprawnione do kontroli ruchu drogowego mogą poinformować starostę o każdym ujawnionym przypadku, dotyczy to także fotoradarów. Na podstawie takich informacji starosta wyda decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy pod rygorem natychmiastowej wykonalności oraz zobowiąże kierowcę do zwrotu prawa jazdy. Od tej decyzji przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, a następnie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021