kultura i rozrywka

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się długo wyczekiwana gala wręczenia najważniejszej nagrody miasta w dziedzinie kultury – „Gałązka Sosny”. 16 maja na Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury poznamy najlepszych twórców i artystów ubiegłego roku. Uroczystość uświetni Koncert Muzyki Filmowej pod batutą Krzesimira Dębskiego.

Nagroda Miasta Stalowej Woli „Gałązka Sosny” to doroczna nagroda przyznawana wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury osobom, zespołom, animatorom, a także organizacjom mającym swoją siedzibę na terenie miasta Stalowej Woli lub działającym na jego rzecz. Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: literatura, wydarzenie kulturalne, debiut artystyczny, szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki oraz po raz pierwszy w kategorii kultura cyfrowa.

W tym roku, ze względu na obowiązujące ograniczenia, uroczysta gala nie będzie miała miejsca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury, a przed budynkiem MDK, na Placu Piłsudskiego. Uroczystość odbędzie się 16 maja 2021 roku. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 17.00. Wstęp wolny.

O wrażenia estetyczne uczestników zadbają soliści oraz Warsaw Impressione Orchestra pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, światowej sławy kompozytora, skrzypka jazzowego, dyrygenta, aranżera i producenta muzycznego. W programie gali znalazł się bowiem Koncert Muzyki Filmowej w ich wykonaniu. Lokalny akcent muzyczny zaprezentuje również zespół wokalny ZPiT „Lasowiacy”.

Organizatorami wydarzenia są Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli oraz Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl1 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w okolicach miasta

stw24.pl1 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021