W Stalowej Woli

6 mln zł na pomoc społeczną

6 mln zł na pomoc społeczną

Lepsze warunki pracy, większy komfort przy przyjmowania klientów, a także obniżenie kosztów utrzymania obiektu. To główny cel dużego projektu modernizacji i rozbudowy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.
MOPS mieści się przy ul. Dmowskiego, warunki lokalowe nie są najlepsze. W pokojach pracuje nieraz po kilku pracowników i równocześnie przyjmują oni klientów. A trzeba zaznaczyć, że do tej placówki przychodzą osoby z różnymi sprawami, problemami, często z bardzo osobistymi, rodzinnymi, które chciałyby porozmawiać bez udziału osób trzecich. Obecne warunki nie pozwalają często na rozmowę w cztery oczy.  Obiekt nie jest przystosowany do przyjmowania tak wielu interesantów.

mops2
Dlatego też miasto planuje rozbudowę i modernizację tego budynku. Złożyło wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego na infrastrukturę pomocy społecznej. Całkowity koszt tego zadania to około 6,2 mln zł. Jest szansa na wsparcie w wysokości 50 proc.
Jak wyjaśnia Sylwester Piechota, naczelnik wydziału inwestycji, transportu i promocji gospodarczej w Urzędzie Miasta, w ramach tego projektu planowana jest dobudowa nowego skrzydła o dwóch kondygnacjach, o powierzchni użytkowej ponad 1000 mkw., czyli odpowiadającego wielkością połowie obecnego budynku MOPS-u. – Dobudowa tego jednego skrzydła radykalnie poprawi warunki pracy i obsługi interesantów – zaznacza naczelnik.
Natomiast w starym budynku projekt obejmuje remont całego pierwszego piętra, modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wykonanie instalacji fotowoltaicznej, co ma zmniejszyć zużycie energii elektrycznej do funkcjonowania całego obiektu. W planach jest także termomodernizacja oraz zagospodarowanie terenu wokół MOPS-u, czyli budowa parkingów, urządzenie terenu zielonego.
Jeśli miasto otrzyma dofinansowanie na tę inwestycję, to jej realizacja jest planowana w 2017 lub w 2018 roku.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021