kultura i rozrywka

60+ kultura w Muzeum w Stalowej Woli

60+ kultura w Muzeum w Stalowej Woli

W ramach akcji 60+ Kultura Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza seniorów na bezpłatne zwiedzanie aktualnych wystaw w niedzielę 27 września.

W ten sposób stalowowolskie Muzeum włącza się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 60+ kultura i jest w elitarnym gronie 300 instytucji kultury z całego kraju, które odpowiedziały na projekt minister Małgorzaty Omilanowskiej. Akcja ma na celu usuwanie barier, z jakimi spotykają się na co dzień starsi ludzie, wpisuje się też w strategię przeciw wykluczeniu, realizowaną od lat przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia mogą bezpłatnie skorzystać ze specjalnej oferty Muzeum. Niedzielne popołudnie spędzone w Muzeum to okazja do aktywnego działania warsztatowego oraz zwiedzania wystaw z przewodnikiem: Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich oraz Od Matejki do Utagawy. Rysunki i ryciny z kolekcji KUL.

Podczas spotkania, oglądając wystawę unikatowych japońskich drzeworytów, wytworów sztuki użytkowej wykonanych z porcelany, drewna, metalu, laki oraz strojów i broni, uczestnicy zapoznają się z odmiennością kultury japońskiej, spotykając się również z jej wyjątkową sztuką, poprzez swą ulotność i tajemniczość jakże odległą od estetyki i pojęcia piękna obowiązujących w świecie Zachodu.
Zaś na drugiej ekspozycji czasowej zapoznamy uczestników z podstawowymi technikami i pojęciami z dziedziny sztuki, takimi jak rysunek i grafika (rycina, miedzioryt, drzeworyt), przywołamy nazwiska uznanych artystów i ich mniej znane dzieła. Wskażemy różnice w podejściu do sztuki dawnych twórców z kręgów artystycznych Europy i Azji. Przy okazji będą mogli obejrzeć mało znane obrazy takich artystów, jak: Jan Matejko, Piotr Michałowski, Józef Chełmoński, Leon Wyczółkowski oraz Willem Jacobsz. Delff, Charles de La Haye czy Utagawa Kuniyoshi i Kawase Hasui na wystawie ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 27 września, początek zajęć o godz. 14:00. Szczegółowe informacje na stronie Muzeum www.muzeum.stalowawola.pl.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Narodowe czytanie w MBP – zgłoszenia do 16 sierpnia

stw24.pl3 sierpnia 2021

II Gminny Powstańczy Rajd Rowerowy – I VIII 2021r

stw24.pl3 sierpnia 2021

Symbolicznym rajdem pamięci uczcili Powstańców Warszawskich

stw24.pl3 sierpnia 2021

Kontynuacja budowy chodnika w Chwałowicach

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021