W Stalowej Woli

70 osób znajdzie zatrudnienie w Wodach Polskich

70 osób znajdzie zatrudnienie w Wodach Polskich

Ta nowa instytucja rządowa Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” ma mieścić się w budynku przy ul. Jagiellońskiej w Stalowej Woli. Pracę w niej ma znaleźć około 70 osób. Instytucja będzie obsługiwać całe północne Podkarpacie.

Obiekt ten jako darowiznę przekazał powiat stalowowolski na rzecz miasta. Dla starostwa było on zbędny, po tym jak wyprowadził się z niego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Obiekt ten dwa razy był wystawiany na sprzedaż, jednak nie było zainteresowanych by go kupić.
W tym zabytkowym budynku, o czym oficjalnie powiedział podczas sesji rady miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny, ma mieć swoją siedzibę Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie”, które na mocy ustawy ma funkcjonować od przyszłego roku.

– To dla Stalowej Woli jest strategiczna decyzja, ponieważ nasze miasto w wyniku rożnych działań z wcześniejszych lat, nie miało w swoich granicach silnej administracji rządowej. To przede wszystkim oznacza wzmocnienie tego miejsca. Lokalizacja tej instytucji na osiedlu Rozwadów jest związana z projektem rewitalizacji tego miejsca. Otoczenie wokół takiej instytucji funkcjonuje lepiej, poprze usługi, handel, inicjowanie różnych działań. Docelowo blisko 70 osób znajdzie tam zatrudnienie  – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Wyjaśniał, że instytucja Wody Polskie będzie skupiać wszystkie usługi związane z gospodarką wodną, pozwoleniami wodno – prawnymi i tp..  Ma ona obsługiwać teren całego północnego Podkarpacia. Jak podkreślał prezydent miasto będzie musiało odświeżyć ten obiekt, a także przygotować nowe miejsca parkingowe w tym rejonie.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021