Kronika Policyjna

80 – latek stracił 25 tys. zł – Uwaga! Oszuści!

80 – latek stracił 25 tys. zł – Uwaga! Oszuści!

Dzisiaj przed południem 80-letni mieszkaniec Stalowej Woli stracił 25 tysięcy złotych, po tym jak wpuścił do domu dwóch mężczyzn. Złodziei poszukują stalowowolscy policjanci.

Przed południem stalowowolscy policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie od 80-letniego mieszkańca Stalowej Woli, któremu dwaj mężczyźni skradli 25 tysięcy złotych. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że około godz. 9 do jego mieszkania zapukał mężczyzna. Powiedział, że jest ze spółdzielni i chce coś sprawdzić. 80-letni mężczyzna wpuścił go do domu. W trakcie rozmowy zapytał, czy ostatnio czegoś nie wymieniał. Mężczyzna przyznał, że w grudniu wymienił termę gazową. Wtedy poszedł on oglądać termę, a w tym czasie do domu wszedł drugi mężczyzna i powiedział, że jest z policji.

Rzekomy policjant poprosił 80-letniego mężczyznę o pokazanie pieniędzy ponieważ z jego relacji wynikało, że zatrzymani zostali fałszerze pieniędzy i trzeba sprawdzić, czy mężczyzna nie posiada fałszywych pieniędzy. Mężczyzna pokazał 700 złotych, a potem wziął z szafki 25 tysięcy złotych w banknotach dwustuzłotowych. Rzekomy policjant obejrzał banknoty i powiedział, że konieczna będzie wizyta w komendzie i polecił mężczyźnie ubrać się i zejść przed blok, gdzie będzie na niego czekać. Kiedy starszy pan ubrał się i wyszedł z mieszkania, przed blokiem nikogo już nie było. Wtedy zorientował się, że został okradziony i powiadomił stalowowolską policję, która szuka złodziei.

Policjanci przypominają! Złodziejom zależy, żeby wejść do mieszkania i zabrać coś cennego. Często działają w dwie osoby, wtedy jedna może wypełniać jakieś dokumenty, przeprowadzać kontrolę, a druga buszuje po mieszkaniu w poszukiwaniu cennych przedmiotów lub pieniędzy.

źródło: KPP Stalowa Wola

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

stw24.pl7 czerwca 2021

Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych

stw24.pl26 maja 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zabłądziła w lesie – pomogli jej policjanci

stw24.pl18 maja 2021

Z seniorami o bezpieczeństwie

stw24.pl15 maja 2021
areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021