W Stalowej Woli

Absurd komunikacyjny w Rozwadowie?

Absurd komunikacyjny w Rozwadowie?

W tę ulicę można wjechać tylko z naprzeciwka, albo skręcając w lewo, bo skręt w prawo jest już zabroniony. Absurd komunikacyjny czy celowe rozwiązanie – pyta kierowca, mieszkaniec os. Rozwadów w Stalowej Woli.

Chodzi o ul. Rozwadowską i jednokierunkowy łącznik między tą ulicą a ul. Ściegiennego, odcinki, gdzie kilka miesięcy temu została  wprowadzona nowa organizacja ruchu, po zainstalowaniu barier ochronnych osłaniających pieszych od jezdni.

Jadąc ul. Rozwadowską od strony Stalowej Woli nie można skręcić na drugim zjeździe w ul. Ściegiennego. Jest tam ustawiony znak – zakaz skrętu w prawo. Natomiast ci, którzy jadą od strony os. Charzewice, z przeciwnego kierunku mogę wjechać w tę drogę. Nie ma tam zakazu skrętu w lewo.  Dlaczego?

O to zapytaliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Jak wyjaśnia nadkomisarz Krzysztof Gawlas, naczelnik  wydziału ruchu drogowego,  takie rozwiązanie zostało przyjęte ze względu na geometrię drogi.  Warunki techniczne uniemożliwiają w tym miejscu wykonanie manewru skrętu w prawo zgodnie z przepisami ewentualnie przy zachowaniu bezpieczeństwa, natomiast przy skręcie w lewo jest całkiem inny kąt najazdu oraz widoczność, dlatego można wykonać go bez przeszkód.

Miejsce to jest szczególne, jeśli chodzi o rozwiązania komunikacyjne. W połowie ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że właśnie w ten łącznik ul. Rozwadowskiej z ul. Ściegiennego, nie można było wjechać, od strony ul. Rozwadowskiej, gdyż stał tam znak – zakaz ruchu, tylko, że kierowcy widzieli go dopiero w momencie, jak wjechali w tę drogę, a wycofywanie było bardzo niebezpiecznym, a wręcz niemożliwym manewrem, gdyż widoczność ograniczał budynek.

IMG_5477 IMG_5476 IMG_5475
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021