W Stalowej Woli

Agata Ordon będzie reprezentowała Polskę

Agata Ordon będzie reprezentowała Polskę

Międzynarodowy program Women2Women International Leadership od 10. lat prowadzony  jest przez rząd USA i organizację Empower Peace w Bostonie we współpracy z Uniwersytetem Harvarda. Dotychczas wzięło w nim udział 800 kobiet z 46. państw. Po raz pierwszy w programie uczestniczy delegacja z Polski.

Z inicjatywy Kancelarii Pełnomocnika ds. Równego Traktowania, do złożenia konkursowej aplikacji wyróżniona została Agata Ordon, uczennica II klasy Liceum Ogólnokształcącego o edukacji wojskowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Aby przystąpić do programu należało wypełnić w języku angielskim obszerną aplikację i odbyć rozmowę kwalifikacyjną, także w języku angielskim, w ambasadzie USA.

W procesie rekrutacyjnym doceniono dotychczasowe osiągnięcia i doświadczenie Agaty, m. in.: I miejsce podczas finału ogólnopolskiego konkursu dla przyszłych polskich liderek – „Jestem szefową”, szkolenia w firmie Procter & Gamble, Vital Voices, kilkanaście nagród uzyskanych w ogólnopolskiej Akademii Menadżerskiej prowadzonej przez Szkołę Główną Handlową, udział w Międzynarodowej Konferencji „Youth In Leadership”, wolontariat, znajomość języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego. Konferencja W2W America to identyfikacja i zaproszenie do współdziałania około stu obiecujących liderek z całego świata – dziewcząt w wieku 15-19 lat. Tematem bostońskiej konferencji i warsztatów będzie rozwój liderski, świadomość międzykulturowa, rozwiązywanie konfliktów i zaangażowanie obywatelskie. Na uczestniczki programu czeka także wiele atrakcji kulturalnych, zwiedzanie Bostonu i jego okolic. Koszty dwutygodniowego pobytu  w Bostonie pokrywa ambasada USA. Zwycięstwo aplikacji Agaty Ordon, mieszkanki Stalowej Woli, cieszy tym bardziej, że to pierwszy w historii udział Polski w programie International Leadership. Gratulacje należą się także nauczycielom uczennicy stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej: p. Beacie Szwedo i p. Małgorzacie Terleckiej.

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021