sport

Akademia Piłkarska zaprasza na treningi najmłodszych piłkarzy

Akademia Piłkarska zaprasza na treningi najmłodszych piłkarzy

By z najmłodszych pasjonatów piłki nożnej wyrośli kolejni „Lewandowscy”, treningi, trzeba zacząć jak najwcześniej. Ambicję wyszkolenia jak najlepszych piłkarzy ma Akademia Piłkarska Stalowa Wola , która obecnie prowadzi nabór. Chce, by jej wychowankowie grali nie tylko w stalowowolskiej drużynie, ale też w Reprezentacji Polski.

DSC_0960

Akademia Piłkarska działa od kwietnia 2012 r., obecnie trenuje w niej około 200 dzieci w 8 grupach, nie tylko chłopcy, których jest zdecydowanie więcej, ale także dziewczynki. Ćwiczą oni pod okiem 4 doświadczonych trenerów.
Rodzice, którzy chcą zapisać swoje pociechy, mogą przyjść na treningi otwarte, które odbywają się na boisku sportowym przy szkole podstawowej nr 4 przy ul. Niezłomnych w Stalowej Woli.
Trening dla dzieci w wieku 4 – 6 lat są w środy o godz. 16.15 i w soboty o godz. 10.30, natomiast dla dzieci w wieku 6 – 8 lat w poniedziałki o godz. 17.00 i w piątki o godz. 16.00.
Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 608 638 885.

– Podczas tych treningów dzieci mogą zobaczyć, czy ten rodzaj sportu im odpowiada, czy chcą ćwiczyć. Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Chcemy wychować zawodników, którzy w przyszłości wzmocnią stalowowolską drużynę, a także Reprezentację Polski – zachęca Michał Czubat, trener w Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola.
Treningi odbywają się na różnych obiektach sportowych w Stalowej Woli, głównie na Orlikach, a w okresie zimowym w szkolnych salach gimnastycznych. Zajęcia są prowadzone w 8 grupach, w których jest maksymalnie 20 osób. Ci, którzy lepiej sobie radzą, wyróżniają się są przenoszeni do do grupy bardzie zaawansowanej, żeby nie tracili czasu i rozwijali swój talent.
Zajęcie są prowadzone dwa razy w tygodniu – dla grup młodszych jest to 1 godzina, a dla starszych 1,5 godz. Ponadto są też mecze sparingowe, a także turnieje.
W Akademii Piłkarskiej jest czterech trenerów, zazwyczaj trening prowadzi dwóch, gdyż przekłada się to na lepszą i bardziej efektywna pracę z dziećmi. Ćwiczenia odbywają się w kontakcie z piłką, wszyscy równocześnie trenują, nikt nie stoi z boku.

Akademia ma już na koncie sukcesy. Największym jest zdobycie w tym roku tytułu Wicemistrza Polski chłopców w kategorii U10 w XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Więcej tu: https://stw24.pl/nasi-pilkarze-wicemistrzami-polski/.
W tym roku też akademia wstępuje do Ligi Podkarpackiej organizowanej przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w Rzeszowie. Jest to najwyższa liga rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Więcej tu: https://stw24.pl/najmlodsi-pilkarze-ze-stalowej-woli-w-lidze-podkarpackiej/.

Więcej informacji na temat Akademii Piłkarskiej na stronie http://www.apstalowawola.pl/.

Joanna Piechuta

DSC_0947 DSC_0836 DSC_0722

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

stw24.pl11 maja 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

stw24.pl21 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Oliwia Sybicka na konsultacjach w Puszczykowie

stw24.pl30 marca 2021

Drugie miejsce MKT w konkursie na Klub Roku SiA

stw24.pl25 marca 2021

Trzy kolejki i po awansie.

stw24.pl20 marca 2021

Pierwszaki z gminy Pysznica pływają na medal

stw24.pl17 marca 2021

SP MOTYL z medalami na “Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego Dzieci”

stw24.pl16 marca 2021