W Stalowej Woli

Akcja krew bohaterów – dołącz

Akcja krew bohaterów – dołącz

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Miejskim Zakładzie Komunalnym Sp. z o.o. w Stalowej Woli wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie – Terenowy Oddział w Stalowej Woli zaprasza do wzięcia udziału w akcji Krew Bohaterów.

Akcja ma na celu promocję honorowego krwiodawstwa. Podarowanie cząstki siebie, może pomóc uratować zdrowie lub życie potrzebującym. Do udziału w akcji zachęcamy szczególnie osoby, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody honorowego krwiodawcy. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym, niezbędna w wielu stanach zagrożenia życia.

Termin akcji nie jest przypadkowy. 63 dni od 1 sierpnia do 2 października, to czas trwania Powstania Warszawskiego, ale nie tylko o nim chcemy pamiętać. Na przestrzeni dziejów w miesiącach sierpniu i wrześniu miało miejsce wiele wydarzeń, gdzie bohaterstwo polskiego żołnierza przechylało szale zwycięstwa z przeważającymi siłami wroga. Pamiętajmy!

Dlatego biorąc udział w akcji w sposób symboliczny oddajemy hołd Bohaterom, którzy przelewali swoją krew w obronie naszej Ojczyzny w wielu przypadkach walcząc w różnych zakątkach świata.

Każdy, kto w terminie od 1 sierpnia 2015 do 2 października 2015 odda krew i wypełni zgłoszenie pozostawiając je w wyznaczonym punkcie w RCKiK – Terenowy Oddział w Stalowej Woli lub Biurze Obsługi Klienta MZK Sp. z o.o. w Stalowej Woli ul. Komunalna 1, deklaruje swój udział w akcji. Jeśli ktoś już oddał krew, a jeszcze nie zgłosił swojego udziału w akcji może tego dokonać w wyznaczonych punktach (jak wyżej) do 2 października 2015.

Po zakończeniu (w pierwszych dniach października) nastąpi podsumowanie akcji oraz zostanie przeprowadzone losowanie pamiątkowych upominków.

Akcja Krew Bohaterów została objęta patronatem: Prezydenta Miasta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Rafała Webera oraz Miejskiego Zakładu Komunalnego Sp. z o.o. w Stalowej Woli.

krew

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest bezpieczne i nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, więc nic Ci nie grozi, a:
– ratujesz życie i zdrowie drugiego człowieka,
– za każdym razem gdy oddajesz krew masz wykonywane badania laboratoryjne,
– w dniu oddania przysługuje Ci zwolnienie z pracy, szkoły,
– możesz uzyskać zwrot kosztów przyjazdu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub najbliższego Terenowego Oddziału Centrum,
– otrzymujesz czekolady jako ekwiwalent kaloryczny.

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021