W powiecie

Akcja Zima 2015 – 2016

Akcja Zima 2015 – 2016

„Akcja Zima 2015 – 2016” to główny temat, o którym dyskutowano podczas ostatniego posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli. W spotkaniu uczestniczyli szefowie służb, straży i inspekcji z terenu powiatu, przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Dyrekcji Zakładu PKL – PKP w Lublinie, a także przedstawiciele Prezydenta Stalowej Woli, Burmistrza Zaklikowa oraz Wójtów Gmin z terenu powiatu stalowowolskiego. Obradom przewodniczył starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

DSC_0013
W kwestii przygotowania służb powiatowych oraz gminnych do zimowego utrzymania dróg wypowiadali się dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli Piotr Śliwiński oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Stalowej Woli, Urzędu Miejskiego w Zaklikowie oraz Urzędów Gmin. W budżetach powiatu i gmin zabezpieczono środki na prace związane z tegoroczną akcją zima w wysokości ok. 2 milionów złotych, zgromadzono także odpowiednie zapasy piasku oraz soli.
Obecny na spotkaniu Marian Pędlowski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, zabrał głos w sprawie przygotowania do zimy obiektów budowlanych. Na terenie powiatu stalowowolskiego znajduje się 139 budynków powyżej 2000 m 2, wszystkie zostały skontrolowane. Nie odnotowano niedociągnięć grożących bezpieczeństwu użytkowników. Co ciekawe, budynków o takiej powierzchni zabudowy na terenie województwa podkarpackiego więcej jest tylko w Rzeszowie.
Co ważne, zimą najczęściej dochodzi do zatruć tlenkiem węgla. W ostatnim czasie na terenie powiatu stalowowolskiego już wystąpiły pierwsze podtrucia czadem.

DSC_0014
Na spotkaniu poruszono także kwestię osób bezdomnych. Problemem jest fakt, że nie wszystkie osoby nie mające dachu nad głową chcą skorzystać z usług Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn, które znajduje się w Stalowej Woli przy ul. Jaśminowej. Stąd też rokroczne apele policji, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych lub śpiących na dworze, niejednokrotnie nasza interwencja może uratować komuś życie, tak jak to miało miejsce w Stalowej Woli w poniedziałek 14 grudnia.

W spotkaniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczył także Andrzej Adamski, kierownik Delegatury WIOŚ w Tarnobrzegu, który poruszył problem zanieczyszczenia powietrza w powiecie stalowowolskim. Zanieczyszczenie powietrza jest monitorowane przez 12 stacji rozmieszczonych na terenie województwa podkarpackiego. Na podstawie tego monitoringu opracowywana jest 3 – dniowa prognoza zanieczyszczeń dla dziesięciu miast województwa. Prognoza ta zamieszczona jest na stronach WIOŚ oraz Urzędu Marszałkowskiego. Dla powiatu stalowowolskiego najbliższa stacja pomiarowa znajduje się w Nisku.

źródło: Powiat Stalowowolski/M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

stw24.pl23 lipca 2021

Będzie remont sali sportowej przy CEZ w Stalowej Woli

stw24.pl23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

stw24.pl20 lipca 2021

Strażacy w Antoniowie działają już od 110 lat

stw24.pl20 lipca 2021

Muzyczne lato w Zaklikowskim Parku

stw24.pl18 lipca 2021

Remont sanitariatów w bojanowskiej szkole

stw24.pl18 lipca 2021

Świetlica w Korabinie zyskuje nowy wygląd

stw24.pl17 lipca 2021

Jacek Jaworek poszukiwany listem gończym

stw24.pl17 lipca 2021

Tymczasowy areszt dla sprawcy tragicznego wypadku

stw24.pl8 lipca 2021