W Stalowej Woli

Aktywizowali nie tylko sąsiadów

Aktywizowali nie tylko sąsiadów

Szkolenia zawodowe, staże, różnego rodzaju działania integracyjne, to niektóre z elementów programu „Czas na aktywność w gminie Stalowa Wola” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Projekt trwał od 2008 roku, w sumie wzięło w nim udział 512 osób. Natomiast w jego drugiej części, czyli od 2013 roku uczestniczyło w nim 149 osób. Działania realizowane w drugiej części zostały podsumowane na konferencji. Główny cel projektu w tym czasie, to wzrost aktywności zawodowej i społecznej uczestników, poprzez stworzenie im systemu, umożliwiającego im, a także ich rodzinom wyjście z trudnej sytuacji życiowej.
Uczestnicy brali udział w różnego rodzaju działaniach integracyjnych, szkoleniach, stażach i szkoleniach zawodowych, dzięki którym mogliby wrócić na rynek pracy, czy też podjąć działania zmierzające do szukania pracy.

W programie brały udział nie tylko osoby dorosłe, ale też całe rodziny, a także sąsiedzi z okolicznych bloków. A w ramach integracji sąsiedzkiej została zorganizowana m. in. wspólna Wigilia, piknik sąsiedzki, piknik z okazji Dnia Dziecka i wiele innych. Takie spotkania miały na celu pokazanie mieszkańcom, że przynależą do danego miejsca i danej grupy.

MOPS

Najważniejszy efekt tego programu, to podjęcie zatrudnienia przez około 20 proc. uczestników. Ponadto wiele osób uaktywniło się zawodowo, a wcześniej nie widziało na przykład potrzeby, żeby przygotować się do spotkania z pracodawcą, pójść na rozmowę o pracę. Po uzyskaniu nowych kompetencji, odbudowaniu poczucia własnej wartości, wyszło na rynek pracy, poszukuje aktywnie pracy i zdarza się, że ją znajduje.

Ponadto w ramach działań środowiskowych powstał Klub Wolontariusza i klub dla dzieci „Wesoła Gromadka”, który bardzo aktywnie działa.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021