W Stalowej Woli

Aktywizowali nie tylko sąsiadów

Aktywizowali nie tylko sąsiadów

Szkolenia zawodowe, staże, różnego rodzaju działania integracyjne, to niektóre z elementów programu „Czas na aktywność w gminie Stalowa Wola” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Projekt trwał od 2008 roku, w sumie wzięło w nim udział 512 osób. Natomiast w jego drugiej części, czyli od 2013 roku uczestniczyło w nim 149 osób. Działania realizowane w drugiej części zostały podsumowane na konferencji. Główny cel projektu w tym czasie, to wzrost aktywności zawodowej i społecznej uczestników, poprzez stworzenie im systemu, umożliwiającego im, a także ich rodzinom wyjście z trudnej sytuacji życiowej.
Uczestnicy brali udział w różnego rodzaju działaniach integracyjnych, szkoleniach, stażach i szkoleniach zawodowych, dzięki którym mogliby wrócić na rynek pracy, czy też podjąć działania zmierzające do szukania pracy.

W programie brały udział nie tylko osoby dorosłe, ale też całe rodziny, a także sąsiedzi z okolicznych bloków. A w ramach integracji sąsiedzkiej została zorganizowana m. in. wspólna Wigilia, piknik sąsiedzki, piknik z okazji Dnia Dziecka i wiele innych. Takie spotkania miały na celu pokazanie mieszkańcom, że przynależą do danego miejsca i danej grupy.

MOPS

Najważniejszy efekt tego programu, to podjęcie zatrudnienia przez około 20 proc. uczestników. Ponadto wiele osób uaktywniło się zawodowo, a wcześniej nie widziało na przykład potrzeby, żeby przygotować się do spotkania z pracodawcą, pójść na rozmowę o pracę. Po uzyskaniu nowych kompetencji, odbudowaniu poczucia własnej wartości, wyszło na rynek pracy, poszukuje aktywnie pracy i zdarza się, że ją znajduje.

Ponadto w ramach działań środowiskowych powstał Klub Wolontariusza i klub dla dzieci „Wesoła Gromadka”, który bardzo aktywnie działa.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021