W Stalowej Woli

Aktywizowali nie tylko sąsiadów

Aktywizowali nie tylko sąsiadów

Szkolenia zawodowe, staże, różnego rodzaju działania integracyjne, to niektóre z elementów programu „Czas na aktywność w gminie Stalowa Wola” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Projekt trwał od 2008 roku, w sumie wzięło w nim udział 512 osób. Natomiast w jego drugiej części, czyli od 2013 roku uczestniczyło w nim 149 osób. Działania realizowane w drugiej części zostały podsumowane na konferencji. Główny cel projektu w tym czasie, to wzrost aktywności zawodowej i społecznej uczestników, poprzez stworzenie im systemu, umożliwiającego im, a także ich rodzinom wyjście z trudnej sytuacji życiowej.
Uczestnicy brali udział w różnego rodzaju działaniach integracyjnych, szkoleniach, stażach i szkoleniach zawodowych, dzięki którym mogliby wrócić na rynek pracy, czy też podjąć działania zmierzające do szukania pracy.

W programie brały udział nie tylko osoby dorosłe, ale też całe rodziny, a także sąsiedzi z okolicznych bloków. A w ramach integracji sąsiedzkiej została zorganizowana m. in. wspólna Wigilia, piknik sąsiedzki, piknik z okazji Dnia Dziecka i wiele innych. Takie spotkania miały na celu pokazanie mieszkańcom, że przynależą do danego miejsca i danej grupy.

MOPS

Najważniejszy efekt tego programu, to podjęcie zatrudnienia przez około 20 proc. uczestników. Ponadto wiele osób uaktywniło się zawodowo, a wcześniej nie widziało na przykład potrzeby, żeby przygotować się do spotkania z pracodawcą, pójść na rozmowę o pracę. Po uzyskaniu nowych kompetencji, odbudowaniu poczucia własnej wartości, wyszło na rynek pracy, poszukuje aktywnie pracy i zdarza się, że ją znajduje.

Ponadto w ramach działań środowiskowych powstał Klub Wolontariusza i klub dla dzieci „Wesoła Gromadka”, który bardzo aktywnie działa.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021

Słowacja zamknęła część przejść granicznych na Podkarpaciu

stw24.pl16 lutego 2021

Ćwiczenie strażaków na zbiorniku wodnym w Musikowie

stw24.pl11 lutego 2021