W Stalowej Woli

„Amazonki” w nowym miejscu, bliżej mieszkańców

„Amazonki” w nowym miejscu, bliżej mieszkańców

Kobiety zmagające się z nowotworem piersi, już od ponad 15 lat mogą liczyć na wsparcie stalowowolskich „Amazonek” w prowadzonym przez nie Punkcie Informacji i Konsultacji (AMAZONKA PiK). W marcu br. PiK przeniósł się na III piętro budynku przy ul. Popiełuszki 4 w Stalowej Woli. „Amazonki” mają nadzieję, że dzięki przeprowadzce do centrum miasta, nowe miejsce stanie się bardziej dostępne dla kobiet, które potrzebują pomocy.

Decyzja o przeprowadzce nie była łatwa, ponieważ w dawnej siedzibie przy ul. 1-go Sierpnia 26, czułyśmy się dobrze i byłyśmy mile widziane, za co serdecznie dziękuję Dyrekcji Zespołu
Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 – powiedziała Halina Dąbrowska, Prezes Stowarzyszenia „Amazonka” w Stalowej Woli – Byłyśmy jednak trochę na uboczu. Zależało nam, aby znaleźć się bliżej centrum miasta, aby działalność punktu była bardziej widoczna i dostępna dla kobiet chorujących na raka piersi. Dzięki wsparciu Miasta, które udostępniło nam lokum, stało się to możliwe – dodała Halina Dąbrowska, argumentując decyzję o przeprowadzce.
Dla kogo Punkt Informacyjno – Konsultacyjny ( AMAZONKA PIK)

PiK dostępny jest zarówno dla osób, które dowiedziały się o chorobie onkologicznej, jak i tych, które są w trakcie leczenia chemią i naświetleniami. „Amazonki” dzielą się swoimi doświadczeniami w walce z rakiem piersi, oferują wsparcie emocjonalne, psychologiczne oraz udzielają praktycznych porad i wskazówek na tematy związane z rehabilitacją (np. jak radzić sobie z obrzękiem limfatycznym).

Dlaczego warto się zgłosić?

Bardzo często wiadomość o chorobie nowotworowej spada jak grom z jasnego nieba. Oszołomieni diagnozą brzmiącą: „rak”, nie wiemy co robić, załamujemy ręce, działamy chaotycznie. Wolontariuszki działające w PiK, mają to doświadczenie za sobą. Dzielą się wiedzą zdobytą podczas pokonywania choroby, dają przykład jak umiejętnie żyć z chorobą, jak się jej nie poddawać, jak minimalizować jej skutki. Takie wsparcie w pierwszych momentach po usłyszeniu diagnozy jest bezcenne. I warto z niego skorzystać. Do czego bardzo serdecznie zapraszamy!

Nie tylko kobiety mogą liczyć na wsparcie PiK

Do Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego przychodzą się nie tylko kobiety chore na raka. Zgłaszają się coraz częściej także mężczyźni oraz całe rodziny, które dotknął ten problem i które chcą podjąć wspólną walkę. Coraz częściej są to młode osoby, zmagające się z chorobą na starcia dorosłego, rodzinnego życia.

Jak uzyskać pomoc PiK?

„Amazonki” dyżurują w każdą środę miesiąca, w godzinach od 15:00 do 18:00. Siedziba PiK-u znajduje się na III piętrze (pok. 30,31) w dawnym budynku KUL-u przy ul. Popiełuszki
4 w Stalowej Woli. Informacje o działalności punktu można także uzyskać pod numerem telefonu: 665 242 975.

Źródło: Centrum Organizacji Pozarządowych w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021