W powiecie

Anglistka z Zaklikowa reprezentowała Podkarpacie w Brukseli

Anglistka z Zaklikowa reprezentowała Podkarpacie w Brukseli

Future Classroom Lab workshop

Flipped Classroom

Pod takim tytułem w dniach 25 – 27 listopada 2016 roku Wioletta Przywara – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie uczestniczyła w Brukseli w Belgii w warsztatach poświęconych wykorzystaniu technologii informacyjnej podczas procesu nauczania w szkole, a przede wszystkim użycia różnych aplikacji w procesie dydaktycznym.

Warunkiem uczestnictwa w takim szkoleniu było otrzymanie odpowiedniego tytułu i odznaki ogólnopolskiej, realizując projekty z uczniami na międzynarodowej platformie językowej e-twinning.
Pani Wioletta Przywara w roku szkolnym 2015/2016 zrealizowała z uczniami trzy projekty międzynarodowe podczas zajęć innowacji pedagogicznej z języka angielskiego. Realizacja projektów zapewniła szkole otrzymanie odznaki polskiej i zaliczenia kolejnego stopnia w projektach międzynarodowych. Informacje o projektach umieszczone były na stronie internetowej szkoły, a zadaniem uczniów była realizacja wyznaczonych zadań przez nauczyciela w ciągu kilku miesięcy. Projekty różniły się między sobą w zależności od tematu. Uczniowie nagrywali scenki w parach, przedstawiając się, mówili o szkole, przyjaźniach, hobby, a także przygotowywali prezentacje multimedialne o swoich rodzinach, świętach w Polsce, naszych obyczajach, regionach itp. Ponadto uczniowie korespondowali ze sobą i spotykali się w szkole na skypie.

Efektem pracy w roku szkolnym 2015/2016 było otrzymanie przez panią Wiolettę Przywara we wrześniu zaproszenia na warsztaty międzynarodowe do Brukseli w listopadzie 2016 roku. Otrzymanie możliwości uczestnictwa w takim szkoleniu jest ogromnym wyróżnieniem nie tylko dla samego nauczyciela, ale także wyróżnieniem dla uczniów, którzy wykazali się zaangażowaniem i dużymi możliwościami podczas realizacji wszystkich projektów.
W szkoleniu w Brukseli uczestniczyło nie tylko 7 nauczycieli z Polski, ale także 20 innych z 10 państw Europy: Portugalii, Austrii, Bułgarii, Słowenii, Cypru, Francji, Czech i Słowacji. Uczestnicy warsztatów w ciągu 2 dni intensywnego szkolenia poznali 7 różnych aplikacji wykorzystując ich możliwości w praktyce.

Wioletta Przywara po powrocie ze szkolenia wróciła pełna zapału do dalszej pracy, ale jak sama stwierdza, nie może być inaczej mając tak zdolną i chętną do współpracy młodzież w zaklikowskiej szkole. Pragnę podziękować – podkreśla Wioletta Przywara – moim uczniom za zaangażowanie, a szczególnie dziękuję tym, którzy chętnie uczestniczyli w zajęciach z innowacji języka angielskiego. Na samą myśl, iż wykorzystamy poznane aplikacje podczas zajęć raduje się moja nauczycielska dusza. Jakie to aplikacje pozostawiam na razie w tajemnicy, ale już za kilka miesięcy będzie można poznać efekty uczniów.
Życzymy sukcesów i dalszej owocnej pracy z młodzieżą.

bruksela-1

bruksela-2

bruksela-3

bruksela-4

bruksela-5

źródło: ZSO Zaklików

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021