W powiecie

Anglistka z Zaklikowa reprezentowała Podkarpacie w Brukseli

Anglistka z Zaklikowa reprezentowała Podkarpacie w Brukseli

Future Classroom Lab workshop

Flipped Classroom

Pod takim tytułem w dniach 25 – 27 listopada 2016 roku Wioletta Przywara – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie uczestniczyła w Brukseli w Belgii w warsztatach poświęconych wykorzystaniu technologii informacyjnej podczas procesu nauczania w szkole, a przede wszystkim użycia różnych aplikacji w procesie dydaktycznym.

Warunkiem uczestnictwa w takim szkoleniu było otrzymanie odpowiedniego tytułu i odznaki ogólnopolskiej, realizując projekty z uczniami na międzynarodowej platformie językowej e-twinning.
Pani Wioletta Przywara w roku szkolnym 2015/2016 zrealizowała z uczniami trzy projekty międzynarodowe podczas zajęć innowacji pedagogicznej z języka angielskiego. Realizacja projektów zapewniła szkole otrzymanie odznaki polskiej i zaliczenia kolejnego stopnia w projektach międzynarodowych. Informacje o projektach umieszczone były na stronie internetowej szkoły, a zadaniem uczniów była realizacja wyznaczonych zadań przez nauczyciela w ciągu kilku miesięcy. Projekty różniły się między sobą w zależności od tematu. Uczniowie nagrywali scenki w parach, przedstawiając się, mówili o szkole, przyjaźniach, hobby, a także przygotowywali prezentacje multimedialne o swoich rodzinach, świętach w Polsce, naszych obyczajach, regionach itp. Ponadto uczniowie korespondowali ze sobą i spotykali się w szkole na skypie.

Efektem pracy w roku szkolnym 2015/2016 było otrzymanie przez panią Wiolettę Przywara we wrześniu zaproszenia na warsztaty międzynarodowe do Brukseli w listopadzie 2016 roku. Otrzymanie możliwości uczestnictwa w takim szkoleniu jest ogromnym wyróżnieniem nie tylko dla samego nauczyciela, ale także wyróżnieniem dla uczniów, którzy wykazali się zaangażowaniem i dużymi możliwościami podczas realizacji wszystkich projektów.
W szkoleniu w Brukseli uczestniczyło nie tylko 7 nauczycieli z Polski, ale także 20 innych z 10 państw Europy: Portugalii, Austrii, Bułgarii, Słowenii, Cypru, Francji, Czech i Słowacji. Uczestnicy warsztatów w ciągu 2 dni intensywnego szkolenia poznali 7 różnych aplikacji wykorzystując ich możliwości w praktyce.

Wioletta Przywara po powrocie ze szkolenia wróciła pełna zapału do dalszej pracy, ale jak sama stwierdza, nie może być inaczej mając tak zdolną i chętną do współpracy młodzież w zaklikowskiej szkole. Pragnę podziękować – podkreśla Wioletta Przywara – moim uczniom za zaangażowanie, a szczególnie dziękuję tym, którzy chętnie uczestniczyli w zajęciach z innowacji języka angielskiego. Na samą myśl, iż wykorzystamy poznane aplikacje podczas zajęć raduje się moja nauczycielska dusza. Jakie to aplikacje pozostawiam na razie w tajemnicy, ale już za kilka miesięcy będzie można poznać efekty uczniów.
Życzymy sukcesów i dalszej owocnej pracy z młodzieżą.

bruksela-1

bruksela-2

bruksela-3

bruksela-4

bruksela-5

źródło: ZSO Zaklików

8 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Kończą się prace budowlane chodnika na ul. Krętej w Pysznicy

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021