sport

“Aniołek” wygrał pod katedrą

“Aniołek” wygrał pod katedrą

Czwarty etap Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków z metą w Stalowej Woli wprowadził tylko drobne zmiany w klasyfikacji generalnej. Na jej czele pozostał Estończyk Norman Vahrta. Drużynowo prowadzi stalowowolska grupa Voster ATS Team. Kreskę pod konkatedrą po fantastycznym sprincie jako pierwszy minął Stanisław „Aniołek” Aniołkowski z CCC Devo Team.

To był płaski etap dla kolarzy i morderczy dla kierowców, o czym później. 178 km ze Skarżyska Kamiennej do Stalowej Woli, był przedostatnim etapem 30. edycji wyścigu. Kto nie chciał zostawić losu stromym podjazdom przed Krosnem, na ostatnim etapie, musiał ryzykować ucieczkę. I takich ucieczek było sporo, ale ostatnia została zlikwidowana w Pysznicy, gdzie była premia specjalna. Z Pysznicy do mety w Stalowej Woli było już tylko 16 km. To nie pomyłka, bowiem przed metą kolarze robili trzy pętle po Al. Jana Pawła II. Aniołkowski został ładnie rozprowadzony przez kolegów z grupy i o koło wyprzedził Vahrtę, przerywając jego cykl etapowych wygranych. Trzeci był zwycięzca pierwszego etapu Holender Arvin de Kleijn. Lotną premię w Nisku wygrał Aniołkowski, przed Tobiaszem Pawlakiem (Hurom BOC Development) i Wojciechem Sykałą (Dolny Śląsk). Górską premię w Sandomierzu, zwaną z uśmiechem „premią Ojca Mateusza” wygrał Południowoafrykańczyk Jayde Julius, wyprzedzając Sebastiana Matusiaka z reprezentacji Polski i Martona Samoyosi z Węgier. W Pysznicy była premia specjalna i najwięcej na niej punktów zdobył Białorusin Ilya Volkau, pokonując Sykałę i Niemca Fabiana Schormaira.

Przed etapem ostrzyliśmy sobie apetyty na jakąś wygraną Voster ATS Team. Było nie było, meta była w mieście sponsorów. Niestety na apetytach się skończyło. Co prawda piąty był Sylwester Janiszewski, ale widać jak na dłoni było, że nie miał go kto rozprowadzić. W generalnej klasyfikacji kolarz Voster ATS jest czwarty z niewielką stratą do prowadzącego Vahtry, ale musi liczyć na większe wsparcie kolegów, by myśleć o końcowym „pudle”. Stalowowolanin Krzysztof Parma linię mety minął na 73. pozycji, a i tak był rozchwytywany przez kibiców, co dowodzi wielkiego kolarskiego głodu w „Mieście Rowerów”. Drużynowo na 4. Etapie Voster ATS Team był trzeci. Stalowowolska drużyna utrzymuje się na prowadzeniu, jednak tylko sekundy za nią jest silny CCC Development Team. W sobotę start do ostatniego etapu z Tarnobrzega do Krosna, przez Mielec.

Kolarzom źle życzyli kierowcy, którzy siłą rzeczy tracili czas w gigantycznych korkach. Można się tylko ich zapytać, czy nie wiedzieli o wyścigu? Informacje o zamykanych ulicach były podawane przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem. Dał o sobie przy tym znać zwykły brak kultury, gdyż wiele aut blokowało wyjazdy z bocznych uliczek i zatok, przez co dochodziło do spięć. Kultura za to była przed podium, tradycyjnie usytuowanym przed konkatedrą MBKP. Wymarzony czas mieli łowcy autografów i wywiadów, a kolarze byli im życzliwi. Zdziwiło niejednego, że na dekoracji najlepszych nie było prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, ani jego zastępczyni. Cóż z wyścigiem czasowo konkurowała konwencja PiS w Katowicach. Honory gospodarza pełnił Stanisław Sobieraj, przewodniczący samorządu miejskiego.

kolarz i sobieraj

kolarz lider

kolarz parma

kolarz ubierany

kolarz z szampanem

kolarz zwycięzca

kolarze voster__

Marcin Swobodny

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

“Zdemaskowani” wycieczka rowerowa w gminie Pysznica

stw24.pl10 września 2020

Super Seria w Kaliszu – Oliwia II w singlu i I w deblu

stw24.pl9 września 2020

Utrudnienia w ruchu w związku z wyścigiem kolarskim

stw24.pl9 września 2020

Turniej Lech Cup 2020 w Gminie Radomyśl n/Sanem

stw24.pl9 września 2020

Voster ATS Team na wrześniowe etapówki

stw24.pl3 września 2020

Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków

stw24.pl2 września 2020

Michał Czubat nowym prezesem „Stali” Stalowa Wola

stw24.pl27 sierpnia 2020

Powołanie Oliwii do udziału w obozie Polskiego Związku Tenisowego

stw24.pl26 sierpnia 2020

Wyjątkowa oferta sklepu TIP-TOP ROWERY

stw24.pl24 sierpnia 2020