sport

“Aniołek” wygrał pod katedrą

“Aniołek” wygrał pod katedrą

Czwarty etap Międzynarodowego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków z metą w Stalowej Woli wprowadził tylko drobne zmiany w klasyfikacji generalnej. Na jej czele pozostał Estończyk Norman Vahrta. Drużynowo prowadzi stalowowolska grupa Voster ATS Team. Kreskę pod konkatedrą po fantastycznym sprincie jako pierwszy minął Stanisław „Aniołek” Aniołkowski z CCC Devo Team.

To był płaski etap dla kolarzy i morderczy dla kierowców, o czym później. 178 km ze Skarżyska Kamiennej do Stalowej Woli, był przedostatnim etapem 30. edycji wyścigu. Kto nie chciał zostawić losu stromym podjazdom przed Krosnem, na ostatnim etapie, musiał ryzykować ucieczkę. I takich ucieczek było sporo, ale ostatnia została zlikwidowana w Pysznicy, gdzie była premia specjalna. Z Pysznicy do mety w Stalowej Woli było już tylko 16 km. To nie pomyłka, bowiem przed metą kolarze robili trzy pętle po Al. Jana Pawła II. Aniołkowski został ładnie rozprowadzony przez kolegów z grupy i o koło wyprzedził Vahrtę, przerywając jego cykl etapowych wygranych. Trzeci był zwycięzca pierwszego etapu Holender Arvin de Kleijn. Lotną premię w Nisku wygrał Aniołkowski, przed Tobiaszem Pawlakiem (Hurom BOC Development) i Wojciechem Sykałą (Dolny Śląsk). Górską premię w Sandomierzu, zwaną z uśmiechem „premią Ojca Mateusza” wygrał Południowoafrykańczyk Jayde Julius, wyprzedzając Sebastiana Matusiaka z reprezentacji Polski i Martona Samoyosi z Węgier. W Pysznicy była premia specjalna i najwięcej na niej punktów zdobył Białorusin Ilya Volkau, pokonując Sykałę i Niemca Fabiana Schormaira.

Przed etapem ostrzyliśmy sobie apetyty na jakąś wygraną Voster ATS Team. Było nie było, meta była w mieście sponsorów. Niestety na apetytach się skończyło. Co prawda piąty był Sylwester Janiszewski, ale widać jak na dłoni było, że nie miał go kto rozprowadzić. W generalnej klasyfikacji kolarz Voster ATS jest czwarty z niewielką stratą do prowadzącego Vahtry, ale musi liczyć na większe wsparcie kolegów, by myśleć o końcowym „pudle”. Stalowowolanin Krzysztof Parma linię mety minął na 73. pozycji, a i tak był rozchwytywany przez kibiców, co dowodzi wielkiego kolarskiego głodu w „Mieście Rowerów”. Drużynowo na 4. Etapie Voster ATS Team był trzeci. Stalowowolska drużyna utrzymuje się na prowadzeniu, jednak tylko sekundy za nią jest silny CCC Development Team. W sobotę start do ostatniego etapu z Tarnobrzega do Krosna, przez Mielec.

Kolarzom źle życzyli kierowcy, którzy siłą rzeczy tracili czas w gigantycznych korkach. Można się tylko ich zapytać, czy nie wiedzieli o wyścigu? Informacje o zamykanych ulicach były podawane przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem. Dał o sobie przy tym znać zwykły brak kultury, gdyż wiele aut blokowało wyjazdy z bocznych uliczek i zatok, przez co dochodziło do spięć. Kultura za to była przed podium, tradycyjnie usytuowanym przed konkatedrą MBKP. Wymarzony czas mieli łowcy autografów i wywiadów, a kolarze byli im życzliwi. Zdziwiło niejednego, że na dekoracji najlepszych nie było prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, ani jego zastępczyni. Cóż z wyścigiem czasowo konkurowała konwencja PiS w Katowicach. Honory gospodarza pełnił Stanisław Sobieraj, przewodniczący samorządu miejskiego.

kolarz i sobieraj

kolarz lider

kolarz parma

kolarz ubierany

kolarz z szampanem

kolarz zwycięzca

kolarze voster__

Marcin Swobodny

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021

Paterski trzeci na finałowym etapie Tour of Estonia

stw24.pl31 maja 2021

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

stw24.pl17 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

stw24.pl11 maja 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

stw24.pl21 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021