W Stalowej Woli

Autobusami musi jeździć więcej pasażerów

Autobusami musi jeździć więcej pasażerów

Jeśli autobusami Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli, nie będzie jeździć więcej pasażerów, to gmina może mieć problemy z realizacją wskaźników projektu unijnego. Dlatego też ZMKS wprowadza korekty w rozkładzie jazdy, które mają zachęcić pasażerów do korzystania z komunikacji miejskiej.

Od 2010 roku ZMKS realizuje projekt pn. „Uruchomienie nowych linii komunikacyjnych na obszarze wiejskim oraz zakup nowoczesnego taboru i infrastruktury technicznej dla ZMKS w Stalowej Woli”, na który Gmina Stalowa Wola otrzymała 7 mln zł. W ramach programu zostało kupionych osiem nowych autobusów, a dwadzieścia zostało unowocześnionych. Ponadto zostały wprowadzone nowe linie na terenach wiejskich.

W podpisanej umowie pomiędzy Gminą Stalowa Wola a Urzędem Marszałkowskim, ZMKS został zobowiązany do przewiezienia określonej liczby pasażerów oraz przejechania tzw. pasażerokilometrów.

– Osiągane wskaźniki odbiegają od założonych we wniosku. Obawiamy się, że wskaźniki nie zostaną wykonane na określonym poziomie i dlatego podejmujemy działania. Mamy już niewiele czasu, bo projekt kończy się w marcu 2016 roku – wyjaśnia Ryszard Drobny, dyrektor ZMKS-u.

Dlatego też od 1 czerwca ZMKS wprowadza nowy rozkład jazdy, oczywiście zmiany te były wcześniej poprzedzone konsultacjami wśród pasażerów, a także sugestiami, które docierały do władz miasta. W ostatnim czasie do przewoźnika wpłynęło kilkadziesiąt maili i pism z rożnymi propozycjami. – Wiele dotyczyło przywrócenia kursów w soboty i niedziele, które były w ciągu ostatnich trzech lat systematycznie likwidowane z powodów ekonomicznych. Pasażerowie chcą też większej liczby kursów linii, które dojeżdżają do przystanków w okolicy ogródków działkowych, ale również do miejscowości Pysznica, Jastkowice i Brandwica. Były też propozycje radnych i mieszkańców dotyczące rozkładu jazdy linii nr 3, a zwłaszcza w kwestii dojazdu do przystanku w Pilchowie, do stacji PKP. Chodziło o to by skorelować rozkład jazdy ZMKS z godzinami odjazdu i przyjazdu pociągów – mówi dyrektor ZMKS-u. Te uwagi, zostały uwzględnione w nowym rozkładzie, który można zobaczyć na stronie internetowej ZMKS-u. Zostały zmienione godziny niektórych kursów, a także wprowadzone nowe kursy.

Zmiany obejmują rozkład jazdy obowiązujący w:

– dni robocze dla linii nr: 3, 4, 8, 10, 17, 19;

– dni robocze wolne od nauki w szkole (wakacje, ferie) dla linii nr: 2, 3, 4, 8, 10, 19;

– soboty dla linii nr: 1, 3, 4, 17, 19;

– niedziele i święta dla linii nr: 1, 3, 4, 17, 19.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021