W Stalowej Woli

Autobusami musi jeździć więcej pasażerów

Autobusami musi jeździć więcej pasażerów

Jeśli autobusami Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli, nie będzie jeździć więcej pasażerów, to gmina może mieć problemy z realizacją wskaźników projektu unijnego. Dlatego też ZMKS wprowadza korekty w rozkładzie jazdy, które mają zachęcić pasażerów do korzystania z komunikacji miejskiej.

Od 2010 roku ZMKS realizuje projekt pn. „Uruchomienie nowych linii komunikacyjnych na obszarze wiejskim oraz zakup nowoczesnego taboru i infrastruktury technicznej dla ZMKS w Stalowej Woli”, na który Gmina Stalowa Wola otrzymała 7 mln zł. W ramach programu zostało kupionych osiem nowych autobusów, a dwadzieścia zostało unowocześnionych. Ponadto zostały wprowadzone nowe linie na terenach wiejskich.

W podpisanej umowie pomiędzy Gminą Stalowa Wola a Urzędem Marszałkowskim, ZMKS został zobowiązany do przewiezienia określonej liczby pasażerów oraz przejechania tzw. pasażerokilometrów.

– Osiągane wskaźniki odbiegają od założonych we wniosku. Obawiamy się, że wskaźniki nie zostaną wykonane na określonym poziomie i dlatego podejmujemy działania. Mamy już niewiele czasu, bo projekt kończy się w marcu 2016 roku – wyjaśnia Ryszard Drobny, dyrektor ZMKS-u.

Dlatego też od 1 czerwca ZMKS wprowadza nowy rozkład jazdy, oczywiście zmiany te były wcześniej poprzedzone konsultacjami wśród pasażerów, a także sugestiami, które docierały do władz miasta. W ostatnim czasie do przewoźnika wpłynęło kilkadziesiąt maili i pism z rożnymi propozycjami. – Wiele dotyczyło przywrócenia kursów w soboty i niedziele, które były w ciągu ostatnich trzech lat systematycznie likwidowane z powodów ekonomicznych. Pasażerowie chcą też większej liczby kursów linii, które dojeżdżają do przystanków w okolicy ogródków działkowych, ale również do miejscowości Pysznica, Jastkowice i Brandwica. Były też propozycje radnych i mieszkańców dotyczące rozkładu jazdy linii nr 3, a zwłaszcza w kwestii dojazdu do przystanku w Pilchowie, do stacji PKP. Chodziło o to by skorelować rozkład jazdy ZMKS z godzinami odjazdu i przyjazdu pociągów – mówi dyrektor ZMKS-u. Te uwagi, zostały uwzględnione w nowym rozkładzie, który można zobaczyć na stronie internetowej ZMKS-u. Zostały zmienione godziny niektórych kursów, a także wprowadzone nowe kursy.

Zmiany obejmują rozkład jazdy obowiązujący w:

– dni robocze dla linii nr: 3, 4, 8, 10, 17, 19;

– dni robocze wolne od nauki w szkole (wakacje, ferie) dla linii nr: 2, 3, 4, 8, 10, 19;

– soboty dla linii nr: 1, 3, 4, 17, 19;

– niedziele i święta dla linii nr: 1, 3, 4, 17, 19.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

stw24.pl4 marca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w najbliższy piątek

stw24.pl4 marca 2021

Kogo obejmuje spis powszechny, jak się spisać i o co będziemy pytani?

stw24.pl3 marca 2021

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021

Dzień Kobiet w Muzeum

stw24.pl1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021
huta

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

stw24.pl1 marca 2021

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021