W Stalowej Woli

Autoryzowany – to się opłaca!

Autoryzowany – to się opłaca!

artykul_grafika00

W powszechnej opinii serwisowanie samochodu w ASO, zwłaszcza po okresie gwarancji, jest nieopłacalne. Często również zdarza się, że o ile pierwszy właściciel nawet jeszcze po okresie gwarancyjnym pozostaje wierny stacji autoryzowanej, to już kolejny nabywca tego pojazdu z góry zakłada, że takie serwisowanie jest zbyt drogie i nie daje żadnych profitów. Nieprawda! To właśnie korzystanie z usług Autoryzowanych Serwisów przynosi klientom większe korzyści – i nie chodzi tu jedynie o jakość usługi, gwarancję na części i robociznę oraz związane z tym bezpieczeństwo użytkowników pojazdu. Ważną kwestią – jak wykazały ostatnie badania przeprowadzone przez największy serwis ogłoszeń motoryzacyjnych –staje się korzyść finansowa jaka pojawia się przy odsprzedaży auta.

artykul_grafika01

Według przeprowadzonego zestawienia, kierowcy którzy po upływie gwarancji nie zrezygnowali z usług Autoryzowanego Serwisu, mogą liczyć przy odsprzedaży samochodu na prawie 13% większą kwotę (średnio ponad 3600zł) niż właściciele pojazdów korzystający z warsztatów niezależnych. Według danych z EurotaxGlass’s marzec 2014* , numerem jeden wśród aut o największej wartości odsprzedaży jest marka Volkswagen. Również w rankingu najczęściej wyszukiwanych w serwisie Otomoto modeli, pierwsze dwa miejsca zajmują właśnie przedstawiciele VW – Golf oraz Passat. Kolejne na liście znajdują się Audi A4, Opel Astra i Audi A6.

artykul_grafika02

Klienci rozpatrujący zakup samochodu używanego, zwracają szczególną uwagę na historię pojazdu, przebieg i posiadaną książkę serwisową. W przypadku kiedy informacje o historii i stanie technicznym samochodu zamieszczone w ogłoszeniu wydają się mocno przekolorowane, wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług Autoryzowanego Serwisu, który jest w stanie dokładnie określić zgodność daty produkcji, typ nadwozia, przebieg, a nawet rodzaj wyposażenia z jakim pojazd opuścił fabrykę. Serwisując swój samochód w Autoryzowanych Serwisach posiadanej marki, w momencie odsprzedaży możemy bez problemu potwierdzić jego stan i historię, co zdecydowanie zwiększa wartość rezydualną naszego pojazdu i decyduje o szybszej transakcji – auto o potwierdzonej historii i stanie technicznym, to z pewnością łakomy kąsek dla poszukiwaczy dobrego samochodu.

artykul_grafika03

Nie możemy jednak zapominać o pozostałych korzyściach wynikających z serwisowania pojazdu w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Analizując oferty warsztatów niezależnych oraz serwisów autoryzowanych, należy zwracać szczególną uwagę na zakres danej usługi, a także oferowane nam części. Kosztorysy przeglądów jakie możemy otrzymać od warsztatów nieautoryzowanych, podają nazwy producentów filtrów czy olejów niekoniecznie wzbudzających nasze zaufanie. Ponadto często dostajemy jedynie zapewnienie, że wykorzystane zostaną „dobre części”, zaś w autoryzowanym serwisie otrzymujemy oryginalne części wraz z gwarancją, zachowując przy tym możliwość (np. w przypadku aut kilkuletnich) skorzystania z tańszych pakietów dostosowanych do wieku samochodu.

artykul_grafika04

Również zakres przeglądu w przypadku wielu warsztatów ogranicza się jedynie do wymiany oleju i filtrów. Przegląd zgodny z wytycznymi producenta, wykonywany przez Serwis Autoryzowany, ma zdecydowanie szerszy zakres i dotyczy kilkudziesięciu czynności, których szczegółową listę możemy otrzymać od doradcy serwisowego w ASO. Ponadto wiele serwisów oferuje pełną diagnostykę komputerową, ścieżkę diagnostyczną oraz wydruk z przeprowadzonej kontroli samochodu.

artykul_grafika05

Warto zwrócić również uwagę na czystość i warunki w jakich kontrolowany bądź naprawiany jest nasz pojazd. Autoryzowane serwisy stosują nie tylko pokrowce ochronne na maski samochodu czy folie zabezpieczające jego wnętrze, ale dodatkowo zapewniają bezpłatne mycie pojazdu po wykonanej usłudze. W przypadku pojazdów marki Volkswagen można dodatkowo skorzystać z programu Dożywotnia Gwarancja Mobilności, który zapewnia kierowcom Volkswagenów bezpieczeństwo i komfort podróżowania przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę, niezależnie od miejsca pobytu.

artykul_grafika06

Ważnym atutem Autoryzowanych Serwisów jest ich jednorodność dla danej marki. Niezależnie od tego czy skorzystamy z ASO działającego w najbliższej okolicy czy też – będąc w podróży – w zupełnie innym miejscu, mamy pewność, że u każdego partnera serwisowego marki otrzymamy taki sam standard i wysoką jakość usług .

artykul_grafika07

Nowoczesne warsztaty, odpowiednio przeszkoleni pracownicy, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje dostosowując się do coraz nowszych rozwiązań technologicznych oraz na bieżąco aktualizowane oprogramowania diagnostyczne, gwarantują najwyższą jakość serwisu, a także skrócenie czasu naprawy poprzez szybsze wykrywanie błędów i usterek. To z kolei prowadzi do zwiększenia efektywności przy znacznym obniżeniu kosztów napraw dla klienta, który ponadto nie musi na długo rozstawać się ze swoim samochodem. Autoryzowane stacje oferują również samochód zastępczy lub odwiezienie klienta pod wskazany adres, zaś po wykonaniu usługi doradcy dokładnie omawiają zestawienie kosztów napraw oraz zalecenia serwisowe na przyszłość.

artykul_grafika08

Jeżeli więc stajemy przed wyborem serwisu, który ma dbać o stan techniczny naszego samochodu, warto dokładnie przeanalizować wszystkie argumenty dotyczące warsztatów niezależnych i stacji autoryzowanych. Poszczególne korzyści wynikające z usług ASO, w „pojedynkę” nie zawsze przekonają klienta, jednak łącznie – biorąc pod uwagę przejrzystość informacji, rzetelną i szybką obsługę, dużo lepszej jakości części, wykwalifikowanych pracowników, odpowiednie narzędzia i oprogramowanie, a także dostosowane do wieku i modelu samochodu programy serwisowe – otrzymujemy tysiące kilometrów oszczędności.

artykul_grafika09

Mimo, iż początkowo możemy nieco dołożyć na przeglądach, wiemy że wykonano je w odpowiednio szerokim zakresie i z pełną gwarancją jakości, co z kolei przekłada się na nasze bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Dodatkowo brak długiego oczekiwania na wykrycie usterki, czy powtórnych napraw po źle postawionej diagnozie, może pozytywnie wpłynąć na naszą decyzję o wyborze ASO. To z kolei – w późniejszym czasie – doceni rynek wtórny, który nawet po kilku latach sytuując nasz pojazd na wysokiej pozycji cenowej i jakościowej, szybko znajdzie dla niego nowego nabywcę.

*zakładany okres użytkowania: 36 miesięcy, przebieg: 30 000km rocznie.

7 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021