W Stalowej Woli

Azyle będą chronić pieszych w Stalowej Woli

Azyle będą chronić pieszych w Stalowej Woli

Od kilku dni na terenie Stalowej Woli montowane są na przejściach dla pieszych w ciągu dróg powiatowych urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego tzw. azyle. Pojawią się na 10 przejściach.  

W ubiegłym roku Zarząd Dróg Powiatowych w Stalowej Woli wykonał ekspertyzę bezpieczeństwa ruchu drogowego na wszystkich przejściach w mieście na drogach powiatowych. Na podstawie tej analizy zostały wytypowane przejścia, które są najbardziej zagrożone z punktu widzenia pieszych. W tym roku została opracowana dokumentacja projektowa na wykonanie tych azyli i obecnie są montowane. Dzięki nim pieszy będzie miał możliwość zatrzymania się bezpiecznie na środku jezdni.

Ponadto w tych miejscach będzie węższa droga, co wpłynie na zmniejszenie prędkości jadących aut, a także ograniczy niebezpieczne i niedozwolone manewry, jak np. wyprzedzanie na pasach.  Jak zaznacza Piotr Sliwiński, dyrektor ZDP, zamontowanie tych urządzę przyniesie same pozytywne aspekty.

Azyle będą w następujących miejscach: na ul. Mickiewicza – przy szkole oraz nieopodal hotelu Hutniku; na ul. Żwirki i Wigury; na ul. Poniatowskiego – na wysokości Ochronki i przy skrzyżowaniu z ul. KEN; na ul. Popiełuszki przy skrzyżowaniach z ul. Wolności i z ul. Skoczyńskiego. Azyl będzie też zamontowany na ul. Klasztornej naprzeciwko klasztoru, tylko że w późniejszym terminie. To dlatego,  że obecnie przebudowywana jest ul. Przemysłowa, w związku z tym na ul. Klasztornej jest ruch pojazdów ciężkich.

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021