kultura i rozrywka

Bądź częścią Majówki w Stalowej Woli

Bądź częścią Majówki w Stalowej Woli

W tym roku Dni Stalowej Woli nie odbędą się pod MDK w maju, a w czerwcu na Błoniach Nadsańskich. Nie oznacza to jednak, że podczas dni majowych na Placu Piłsudskiego będzie cisza. MDK zaprasza mieszkańców do współtworzenia imprezy „Majówka w Stalowej Woli”.

Drzwi Otwarte Stalowej Woli – do 17.04

To całkowicie nowa inicjatywa. MDK wraz z innymi instytucjami kultury proponuje stalowowolskim organizacjom i firmom przyjaznym rodzinom z dziećmi zorganizowanie wydarzeń w swoich siedzibach. „Drzwi Otwarte Stalowej Woli” to rozwinięcie idei Alejki Inicjatyw Pozytywnie Zakręconych. Partnerem wydarzenia może być każda firma, instytucja lub inna organizacja ze Stalowej Woli, która swoją ofertę kieruje do dzieci, rodziców, młodzieży, dorosłych lub rodzin.
By skorzystać z zaproszenia należy zaplanować co najmniej jedno wydarzenie w dniach 1 – 5 maja (np. zajęcia, warsztaty, trening, pokaz), zapoznać się z regulaminem dostępnym na stronie MDK i w terminie do 17 kwietnia wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy. MDK na podstawie zgłoszeń przygotuje grafik zajęć oraz przeprowadzi nabór.

Nabór do Alejki Inicjatyw Pozytywnie Zakręconych – do 20.04

Tym razem wystawcy będą mogli się zaprezentować na Alejce przez trzy dni od 3 do 5 maja. Miejsce pozostaje bez zmian – skwer wokół fontanny przy MDK. Aby wziąć udział w imprezie należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go droga elektroniczną lub złożyć osobiście w MDK

Do współtworzenia Alejki Inicjatyw Pozytywnie Zakręconych 2019 zapraszane są osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, firmy, instytucje, grupy inicjatywne z terenu naszej gminy.
Dodatkowo zostanie utworzona „strefa animacji” na skwerze wokół fontanny, w ramach której przeprowadzone zostaną działania zaproponowane przez poszczególne podmioty w ustalonym obrębie czasowym mieszczącym się między godz. 15 a 19. Planowane działania należy dokładnie opisać. Jeśli podmiot nie może przygotować działań w strefie animacyjnej zobowiązany jest do przygotowania nagród w konkursach.
Organizator zapewnia wyposażenie: namiot, stół i krzesła oraz dostęp do bieżącej wody, energii elektrycznej.

Stalowowolska Scena Debiutów Artystycznych – zgłoszenia do 29.04

W dniach 3-5 maja na małej scenie przy fontannie w godz. 15-19 planowane są koncerty debiutantów stalowowolskich. Jeśli grasz, śpiewasz, tańczysz lub uprawiasz inny rodzaj sztuki estradowej i jesteś gotowy do prezentacji scenicznej to Stalowowolska Scena Debiutów Artystycznych czeka. Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie organizatora.

Celem Wydarzenia jest stworzenie lokalnym młodym twórcom możliwości zaprezentowania swojej działalności szerszej publiczności, propagowanie kultury muzycznej oraz umożliwienie zgłaszającym występu artystycznego z wykorzystaniem infrastruktury scenicznej MDK. Uczestnikiem może być każda osoba lub grupa osób (np. wokaliści, tancerze, chóry, zespoły muzyczne, grupy teatralne) działający samodzielnie lub pod patronatem instytucji społecznych, kulturalnych i placówek edukacyjnych, bez ograniczeń co do wieku i obywatelstwa.

To nie wszystko

Tradycyjnie na pierwsze dni majowe planowane są: rowerowy cross country, naukowy piknik familijny, dyktando „Gżegżółki”, konkurs „Mistrz pięknego czytania”, trzeciomajowe świętowanie w Rozwadowie, Wniebogłosy, a także ubiegłoroczny przebój – potańcówka z „Czarnymi Lwami z Przedmieścia”.

Odbędzie się koncert „The Best of Stalowa Wola” (4 maja/sobota), „Vivat Moniuszko!” i plenerowy spektakl teatralny.

Agata Linek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl5 czerwca 2020

Imię dla edukacyjnego robocika wybrane!

stw24.pl3 czerwca 2020

Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele

stw24.pl2 czerwca 2020

Czwórmiasto może połączyć nowa linia kolejowa

stw24.pl1 czerwca 2020

Dziś 1 czerwca Dzień Dziecka

stw24.pl1 czerwca 2020

Place zabaw i siłownie na powietrzu otwarte od jutra

stw24.pl29 maja 2020

Utrudnienia na drodze gminnej Przyszów …

stw24.pl29 maja 2020

Galeria Malarstwa Alfonsa Karpińskiego w sieci

stw24.pl29 maja 2020
mbp

Zarezerwuj książkę przez katalog online

stw24.pl28 maja 2020