kultura i rozrywka

Bajkowy dzień dziecka w muzeum

Bajkowy dzień dziecka w muzeum

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Nie masz jeszcze pomysłu, jak spędzić ten dzień? Przyjdź na Bajkowy Dzień Dziecka do Muzeum, zapowiada się naprawdę fascynująco. Wystawa, warsztaty, gry, zabawy, wielkie mydlane bańki, a także niezwykłe widowisko muzyczne i bal przebierańców czekają na Was już w niedzielę 29 maja od godz. 14.00, w budynku dawnej biblioteki przy ul Staszica 14 oraz w Parku24. Warto już dziś pomyśleć o stroju bo – UWAGA! – BĘDZIE KONKURS! Za najbardziej baśniowe przebranie przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Wystawa i warsztaty

Zaczynamy warsztatami ilustrowania na żywo, które poprowadzi Magdalena Kłos-Podsiadło – kuratorka wystawy „Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci”. Będziecie mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób powstają ilustracje do Waszych ulubionych bajek i wierszy. Przeniesiecie się na chwilę do świata książek obrazkowych, poznacie techniki ich tworzenia i etapy powstawania książki – od pomysłu aż do gotowego, papierowego wydania. Na spotkanie z kuratorką zapraszamy też dorosłych – nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców. Z powodu ograniczonej ilości miejsc na spotkanie i warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zabawy plenerowe i występy zespołów dziecięcych

Po warsztatach w pobliskim Parku 24 rozpoczną się gry, zabawy plenerowe i występy zespołów dziecięcych. W barwnym korowodzie przejdziemy z lokalu po dawnej bibliotece miejskiej pod scenę. Swój program artystyczny przedstawią dzieci z lokalnych szkół i przedszkoli. Ze sceny wybrzmią wiersze autorów, których książki znajdziecie m.in. na naszej wystawie. Ponadto na ten czas gwarantujemy mnóstwo atrakcji i ciekawych gier. W programie m.in. malowanie twarzy, zawody w przeciąganie lokomotywy, gry pamięciowe dotyczące wiersza Juliana Tuwima, a także możliwość stworzenia baniek mydlanych w rozmiarze XXL!

Bal przebierańców

Nasze świętowanie zwieńczy bal przebierańców oraz widowisko rozrywkowe „Koncert Stwora Głodomora”. Stwory Głodomory to żądne wiedzy i zabawy sympatyczne i nietuzinkowe postaci –  kombinacja aktorów i lalek. Projekt  „Stwory Głodomory” jest pokłosiem współpracy artysty lalkarza – Konrada KONY Czarkowskiego i grupy wokalnej 4MATION.
W rytmie śpiewanych na żywo, znanych i lubianych dziecięcych przebojów urządzimy wielki, bajkowy bal przebierańców. Warto już dziś pomyśleć o stroju bo – UWAGA! – BĘDZIE KONKURS! Za najbardziej baśniowe przebranie przewidujemy atrakcyjne nagrody. Ponadto na najciekawsze propozycje będzie można głosować za pośrednictwem portalu Facebook. Zdjęcie przebrania z największą ilością głosów – wygrywa!

dzien_dziecka_—A3-1

Program:

14:00 – 15:00 – warsztaty z Magdaleną Kłos-Podsiadło – kuratorką wystawy „Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci” (obowiązuje rezerwacja)
15:00-18:00 – gry i zabawy plenerowe, występy zespołów dziecięcych – Park24
16:00 – bal przebierańców i widowisko: „Koncert Stwora Głodomora”

Czekamy na Was już w najbliższą niedzielę – 29 maja, w budynku przy ul. Staszica 14 i w pobliskim
Parku24. Rezerwacja na warsztaty: tel. 797 120 229.
ZAPRASZAMY! Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY!

MAGDALENA KŁOS-PODSIADŁO, wydawczyni, współzałożycielka, redaktorka prowadząca w wydawnictwie Wytwórnia. Promotorka grafików i ilustratorów polskich, których wydane w Wytwórni książki zdobywają największe krajowe i międzynarodowe nagrody. Zasiadła w jury konkursu dla ilustratorów Bologna Illustrators Exhibition, prowadziła warsztaty dla ilustratorów na zaproszenie Itabashi Art Museum w Tokio. Kuratorka wystawy dla dzieci “Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci”.

KONY PUPPETS jest pierwszą w Polsce pracownią lalkarstwa medialnego, specjalizującą  się w lalkach typu muppets, które wykonywane są ręcznie i z profesjonalnych materiałów. Konrad “KONY” Czarkowski m.in. współpracując z grupami tanecznymi czy wokalnymi, tworzy unikalne widowiska lalkowe dla najmłodszych, takie jak „Koncert Stwora Głodomora” wraz grupą 4MATION.

Zespół 4mation powstał w 2006 roku w Opolu. Skład zespołu tworzą trzy wokalne osobowości: Anna Piechurska, Paweł Ekert, Tomek Stera. Wokaliści są laureatami wielu programów telewizyjnych, między innymi “Szansy na sukces”. Nagrody zdobywali również na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Greckiej. 4mation realizuje własne projekty muzyczne. Grupa koncertuje w całym kraju, wspomaga również wokalnie innych artystów.

BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA W  MUZEUM

Niedziela, 29 maja 2016 r. , godz.14
Stalowa Wola
Ul. Staszica 14 (pomieszczenia po dawnej Bibliotece Miejskiej) oraz Park 24

źródło: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl1 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w okolicach miasta

stw24.pl1 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021