kultura i rozrywka

Ballada jest już sprzedana

Ballada jest już sprzedana

Miasto jest już oficjalnie właścicielem budynku kina Ballada w Stalowej Woli. Podpisanie aktu zakupu nastąpiło 10 grudnia. Można powiedzieć, że jest to historyczna chwila, gdyż władze o ten obiekt starały się już od kilku lat.

Budynek kina miasto kupiło od spółki Apollo Film. Firma ta, miała inne plany inwestycyjne, dlatego też zdecydowała się na sprzedaż tego lokalu w Stalowej Woli. Odbyło się kilka przetargów. Początkowa cena wynosiła 1,370 mln zł. Władze miasta starały się o kupno, ale cena była za wysoka. Ostatecznie jednak, w tym roku, miasto kupiło ten obiekt za 830 tys. zł. Cześć pieniędzy – 480 tys. zł już zostało zapłacone, a kolejne dwie raty po 175 tys. zł. mają być uregulowane w 2016 i 2017 roku.

To cena za salę kinową, która ma ok. 1151 mkw. powierzchni, a także za ok. 135 mkw. lokalu użytkowego.

Obecnie w budynku nadal będzie znajdować się kino, do czasu, kiedy nie uda się zdobyć środków na zagospodarowanie tego miejsca. Poprzedni prezydent Andrzej Szlęzak planował by w tym obiekcie powstało mulicentrum naukowe, na wzór Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Pierwszym elementem tego centrum jest Park 24, który mieści się na tyłach Ballady. Podobne plany mają też i obecne władze. Miałoby tu powstać centrum nauki Łukasiewicz, na wzór tego, które będzie w Rzeszowie. Jeśli już byłby konkretny projekt, który także obejmowałby sąsiednie pomieszczenia po bibliotece, to miasto będzie starać się do dofinansowanie na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego. Do tego czasu jednak kino Balllada będzie funkcjonować tak jak dotychczas.

Ten budynek nie przynosi strat, ponieważ zarówno kino jak i inne podmioty, które się tam znajdują są rzetelnymi płatnikami i utrzymują to miejsce – mówi Lucjusz Nadbereżny.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021

Warsztaty wielkanocne w ramach projektu LOWE

stw24.pl5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

stw24.pl4 marca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w najbliższy piątek

stw24.pl4 marca 2021

Sandomierz – tam gdzie tradycja współgra z nowoczesnością

stw24.pl3 marca 2021

3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy

stw24.pl3 marca 2021

Wystawa z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl1 marca 2021

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl1 marca 2021

Dzień Kobiet w Muzeum

stw24.pl1 marca 2021