Kronika Policyjna

Bandyci zostali zatrzymani przez policję

Bandyci zostali zatrzymani przez policję

Niespełna trzech godzin potrzebowali stalowowolscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie sprawców napadu na sklep. Zamaskowany mężczyzna przedmiotem przypominającym broń zastraszył sprzedawczynię i ukradł pieniądze. Napastnikami okazali się dwaj młodzi mężczyźni. Policjanci odzyskali zrabowane mienie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

O tej sprawie pisaliśmy jako pierwsi, więcej tutaj.

Do przestępstwa doszło w środę tuż przed godz. 20 w Lipie w gminie Zaklików. Jak ustalili policjanci z relacji zgłaszającej przestępstwo sprzedawczyni do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna. Twarz miał zasłoniętą szalikiem, a na głowę miał założony kaptur. Napastnik kierując w stronę kobiety przedmiot przypominający broń zażądał pieniędzy. Kiedy ekspedientka otworzyła kasę mężczyzna zabrał w pośpiechu pieniądze i szybko oddalił się ze sklepu pozostawiając na miejscu pistolet.

Natychmiast po informacji o napadzie na miejsce zdarzenia udali się stalowowolscy policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania sprawcy przestępstwa. Funkcjonariusze zabezpieczali ślady, prowadzili oględziny, ustalali ewentualnych świadków napadu. Równolegle policjanci prewencji i ruchu drogowego sprawdzali teren w pobliżu miejsca przestępstwa. Do działań użyto przewodnika z psem służbowym, który podjął trop i doprowadził policjantów na teren posesji, gdzie zmieszkiwał 27-letni mężczyzna. Z przeprowadzonych ustaleń wynikało, że 27-latek był w domu i po chwili opuścił go. Dalsze sprawdzenia terenu przyniosły skutek w postaci zatrzymania 27-latka i jego kolegi w wieku 21 lat. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do komendy, gdzie przyznali się do przestępstwa.

Śledczy ustalili, że na pomysł napadu na sklep wpadł 21-latek, który starszemu koledze zorganizował szalik, rękawiczki i bluzę z kapturem oraz pistolet na gaz pieprzowy. On też stał na czatach, gdy 27-latek wszedł do sklepu, aby zrabować dzienny utarg. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Przeprowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły na odzyskanie skradzionych pieniędzy. Wczoraj 21-latek i jego 27-letni wspólnik zostali doprowadzeni do stalowowolskiej prokuratury. Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju, przyznali się do przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. Prokurator wobec obu mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze. 21-latek ma policyjny dozór i zakazu opuszczania kraju, a 27-latek poręczenie majątkowe w wysokości 1000 złotych i zakaz opuszczania kraju.

Kodeks karny za rozbój przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli pod nadzorem miejscowej prokuratury.

źródło: KPP Stalowa Wola/M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców

stw24.pl23 lutego 2021

Policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców

stw24.pl17 lutego 2021

35-latek ze Stalowej Woli odpowie za kradzież rozbójnicza w Nisku

stw24.pl16 lutego 2021

Uchroniony przed wychłodzeniem

stw24.pl16 lutego 2021

Radomyscy Policjanci podsumowali ubiegły rok

stw24.pl15 lutego 2021

Profilaktyka ze stalowowolską Policją

stw24.pl15 lutego 2021

Mieszkaniec gminy Zaleszany odpowie za zabicie psa

stw24.pl10 lutego 2021

Trudne warunki na drogach-zachowajmy ostrożność

stw24.pl8 lutego 2021

Uwaga! Kilka sygnałów o oszustach w gminie Pysznica i Bojanów

stw24.pl4 lutego 2021