
Gry i zabawy, głośna muzyka i wiele uśmiechniętych twarz – tak dziś świętuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.
Pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci przez starszą brać uczniowską w poczet godnych uczniów stalowowolskiej szkoły. Specjalnie dla „żaczków” zostało przygotowanych wiele integracyjnych zabaw, które pomogą im lepiej się ze sobą poznać, porozmawiać i zaprzyjaźnić.
– To dzień, w którym symbolicznie kończy się okres w którym przyglądaliśmy się co potraficie i jakie są wasze zainteresowania. Dziś kończymy ten okres zabawą, później zostanie tylko nauka i osiąganie celów, które sobie wyznaczyliśmy. Życzę wszystkim, ażeby dzisiejszy dzień był miły, przyjemny i bezpieczny – mówił Włodzimierz Smutek – dyrektor ZSP nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.
Beania to przyjęcie żaka do grona uczniów. Dawniej za Beana uznawano nie „otrzęsionego” studenta, mówiąc o nim z pogardą i drwiną. Uczeń musiał się wówczas poddać obrzędowi otrzęsin, aby zrzucić z siebie nieokrzesanie i niewiedzę.
Agata Piotrowska
Facebook
RSS