Fotorelacje

Beata Szydło na otwarciu miejskiego żłobka w Stalowej Woli

Beata Szydło na otwarciu miejskiego żłobka w Stalowej Woli

Premier Beata Szydło była dziś gościem podczas uroczystego otwarcia Miejskiego Żłobka Integracyjnego w Stalowej Woli. W placówce, która została wybudowana w ramach rządowego programu Maluch+, miejsce znalazło 65 najmłodszych mieszkańców miasta.

– Jest to jedna z przyjemniejszych uroczystości, w której mogę uczestniczyć. Gratuluję tego, że miasto prowadzi politykę prorodzinną, wspiera rodziny. Kiedy rozpoczynaliśmy pracę w rządzie PiS, razem z panią minister Rafalską, uznałyśmy, że powinno być wśród resortów bardzo mocno podkreślone słowo „rodzina” i sprawy rodziny powinny stać się tymi, które  my chcemy realizować jako jedne z najważniejszych. W kampanii wyborczej mówiliśmy, że będziemy realizować programy, które rodzinę mają wspierać – mówiła premier. Podkreślała, że w ubiegłym roku do blisko 4 mln dzieci trafiła pomoc w ramach programu Rodzina 500+, z tego ponad milion do dzieci z Podkarpacia, ponadto rząd realizuje też program Maluch +, z którego ponad 500 mln zł zostało przeznaczone na wsparcie nowych inwestycji, czego przykładem jest stalowowolski żłobek.

– Tych programów i projektów, które rząd będzie kierował do polskich rodzin w ciągu najbliższych miesięcy jest wiele. Rodzina ma być bezpieczna, ma się czuć w swoim kraju dobrze, ma mieć poczucie tego, że państwo ją wspiera, że może godnie żyć. Wszystkie pogramy, które realizowaliśmy w ubiegłym roku, w tej chwili zaczynają przynosić owoce. Począwszy od Rodziny 500 +, poprzez wspieranie rynku pracy, podnoszeniu minimalnych wynagrodzeń, wspieraniu inwestycji dla dzieci. W  Polsce najważniejsza ma być rodzina, dzieci to jest nasza przyszłość, czy może być coś piękniejszego i wspanialszego niż mali obywatele. Moda na rodzinę, to jest najlepsza moda i na pewno nie braknie nam stalowej woli, byśmy nadal wspierali polskie rodziny – zapewniała premier Beata Szydło.

Obecna na uroczystości Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej  zaznaczał, że realizacja rządowego programu 500 + przynosi spodziewane efekty. Znacząco poprawiła, poziom  materialny, zwłaszcza rodzin wielodzietnych. Ponadto więcej rodzin decyduje się na dzieci,  w skali całego kraju urodziło się w ubiegłym roku ponad 5 tys. maluchów (dane na listopad) więcej, niż jeszcze rok temu. Dlatego też, jest konieczność budowania nowych żłobków. – Rząd partycypuje w kosztach utrzymania i powstawania takich nowych miejsc dla najmłodszych, których w tym roku powstanie ponad 12 tysięcy.  – Jestem przekonana, że po wielu latach, kiedy samorządy głównie inwestowały  w infrastrukturę drogową, to teraz nastał czas inwestowania w dobre, wysokiej jakości usługi społeczne. Jeżeli chcemy zatrzymać młodych ludzi, czasami w mniejszych miejscowościach, jeśli chcemy by nie emigrowali za granicę w celach zarobkowych, by tam nie zakładali rodzin, musimy tworzyć dobre warunki do ich zatrzymania, poprzez oferowanie im wysokiej jakości usług w żłobkach, w przedszkolach, usług zdrowotnych i form spędzania wolnego czasu. Myślę, że nasza mądra polityka rodzinna i bardzo dobra sytuacja na rynku pracy tworzy dobre warunki do powstawania i rozwoju polskich rodzin – mówiła minister Rafalska.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny zaznaczał, że w mieście można obserwować strategiczne decyzje rządu, które mają szczególne znaczenie dla rozwoju takich społeczności lokalnych jak Stalowa Wola.  – Rząd polski wspólnie z samorządem doskonale rozumie, że największe inwestycje infrastrukturalne będą niczym, jeśli nie ta najważniejsza inwestycja narodowa  jaką jest rodzina i dzieci. Bo ci najmłodsi za 20, 30 lat będą potencjałem i siłą narodu – mówił. Zaznaczał, że decyzja o budowie drugiego miejskiego żłobka została podjęta bardzo szybko. Od wbicia pierwszej łopaty do zakończenia wszystkich prac minęło 8 miesięcy. – To naprawdę rekordowe tempo, ale byliśmy świadomi tego, jak takie miejsce jest potrzebne w Stalowej Woli. To żłobek, który został stworzony dla 65 dzieci, także tych niepełnosprawnych.  Nakładem 4,5 mln zł  wybudowaliśmy ten piękny obiekt, otrzymaliśmy ponad 1,5 mln zł  wsparcia rządowego – mówił prezydent. Obiecał jednocześnie, że zostanie rozbudowany drugi żłobek, a także wybudowane nowe przedszkole, w którym będą także oddziały żłobkowe.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Stalowowolskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

stw24.pl14 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

„Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

„Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020