W Stalowej Woli

Będą nowe centra przesiadkowe w mieście

Będą nowe centra przesiadkowe w mieście

Nowoczesne centra przesiadkowe dla komunikacji miejskiej, a także regionalnej mają powstać w Stalowej Woli. Takich miejsc planowanych jest trzy: przy Ambulatorium przy ul. Kwiatkowskiego, naprzeciwko dworca PKS przy ul. Okulickiego oraz przy stacji PKP przy ul. Dąbrowskiego na os. Rozwadów.

Możliwość stworzenia takiego centrum przy Ambulatorium dało otwarcie bram Huty. Gdyż miasto przejęło nie tylko drogi, ale także parkingi. Taki plac jest między Ambulatorium, a jednostką straży pożarnej przed bramą nr 3. Brama ta będzie tylko i wyłącznie do obsługi pieszych i rowerzystów, nie będzie możliwości przejazdu autem.
– W tym miejscu planujemy stworzyć profesjonalne centrum przesiadkowe zarówno dla pracowników strefy gospodarczej, jak i dla mieszkańców. Centrum to ma być uruchomione razem z mobilnym Miejskim Obszarem Funkcjonalnym. Jeśli MOF będzie przyznany dla miasta, to wtedy będziemy podejmować decyzje w tej sprawie. Zaznaczam, że nie tylko chodzi o to miejsce, ale również inne, które nie zmieściły się funkcjonalnie w tym projekcie. Będziemy konsekwentnie poprawiać infrastrukturę przystankową w mieście tworząc przyjazną komunikację – informuje Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Jak zaznacza prezydent, konieczne jest powstanie jeszcze kilku takich centrów. Istnieje potrzeba wyprowadzenia ruchu autobusowego z rozwadowskiego rynku. Dlatego nowy przystanek jest planowany przy stacji kolejowej. Centrum przesiadkowe jest również niezbędne w centralnej Stalowej Woli.  Miejscem, które doskonale się do tego nadaje jest plac naprzeciwko PKS-u, który obecnie jest wykorzystywany jako przestanek busów. Tam ma też powstać zaplecze parkingowe.

Prezydent podkreśla, że Stalowa Wola jest w ambitnym programie elektromobilności miast. – Każde takie miejsce musi być wyposażone w stacje ładowania autobusów. Nastawiamy się na autobusy elektryczne, nie tylko te 10, które będą zakupione w ramach mobilnego MOF-u, ale również kolejne, w ramach projektu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, chcemy planować zakup kolejnych autobusów elektrycznych – wyjaśnia. Dodaje, że zakup pojazdów jest najmniejszym problemem, gdyż najważniejsze jest stworzenie infrastruktury, która pozwoli na funkcjonowanie ekologicznego transportu elektrycznego na terenie miasta. A do tego musi istnieć cała sieć do ładowania autobusów.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021