W Stalowej Woli

Będą nowe miejsca pracy w mieście

Będą nowe miejsca pracy w mieście

Konstruktorzy, operatorzy maszyn sterowanych numerycznie, sprzedawcy, doradcy klienta, pracownicy kina, linii produkcyjnej, menadżerowie. W tych zawodach już albo w najbliższym czasie będzie można zdobyć zatrudnienie w firmach działających na terenie Stalowej Woli.

Z „Analizy sytuacji na rynku pracy w powiecie stalowowolskim” przedstawionej przez Powiatowy Urząd Pracy wynika, że na terenie miasta są przedsiębiorcy, którzy aktywnie się rozwijają i poszerzają swoją działalność, a co za tym idzie planują zwiększyć zatrudnienie.

W związku z tym, że pod koniec ubiegłego roku Huta Stalowa Wola podpisała jeden z największych w historii polskiego przemysłu obronnego kontrakt na dostawę czterech dywizjonowych modułów ogniowych, będzie potrzebować nowych rąk do pracy. Zakład planuje zatrudnienie wykwalifikowanych specjalistów, głównie konstruktorów, operatorów maszyn sterowanych numerycznie, technologów i doświadczonych monterów.

Thoni Alutec, firma działająca w branży metalowej ma w planach zwiększenie zatrudnienia o co najmniej 140 osób. Jest to związane z kompleksową modernizacją hal produkcyjnych, w których prowadzony będzie proces obróbki metalu oraz proces wytwarzania małogabarytowych odlewów aluminiowych. Alutec ma zakupić nowe obrabiarki sterowane numerycznie, sprężarki, piece hartownicze, urządzenia kontrolno-pomiarowe, nowoczesne piece i linie odlewnicze, obróbcze centra numeryczne oraz maszyny niezbędne do badań nad wdrożeniem nowych technologii. Firma planuje zakończenie tej inwestycji we wrześniu 2019 roku.

4 nowych pracowników ma też zatrudnić tartak Ikea. To w związku z rozpoczęciem produkcji palletu – paliwa z biomasy, która będzie zużywana na potrzeby zakładu. Ma to zwiększyć niezależność energetyczną. Jest szansa, że będą kolejne miejsca pracy, gdyż w przyszłości Ikea planuje wybudowanie fabryki płyty klejonej.

Pracowników będzie też potrzebować Bagpak Polska, który poszerza swoją działalność. Firma buduje nową halę produkcyjno – magazynową przylegającą do obecnego obiektu. Ponadto powstaje nowa linia produkcyjna opakowań do napojów.

Kolejnych, około 65 miejsc pracy ma powstać w firmach działających w Podstrefie Stalowa Wola Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Z danych przedstawionych przez stalowowolski PUP wynika, że na koniec ubiegłego roku działało tu 25 przedsiębiorców, którzy zatrudniali 4 685 osób.

W 2016 r. zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie TSSE otrzymały 4 przedsiębiorstwa: Eurometal S.A (branża metalowa), MCS – MEtal Clealning Services Sp. zoo (branża metalowa), Bagpak Polska sp. z o.o. (opakowania aluminiowe) oraz Colmar Sp. z.o.o (branża spożywcza). Ponadto trzy firmy otrzymały zezwolenia na tzw. reinwestycje, a jedna na nową inwestycję.

Lada moment będą zatrudniani pracownicy w właśnie powstającym hipermarkecie budowlanym sieci Agata Meble w galerii handlowej Vivo. Tu też w IV kwartale tego roku zostanie otwarte kino a Helios.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021