W Stalowej Woli

Będą nowe parkingi na osiedlach

Będą nowe parkingi na osiedlach

Kilka nowych parkingów w ciągu najbliższych miesięcy powstanie na osiedlach w Stalowej Woli.  Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji wygodne miejsca do parkowania przy swoich blokach.

Jak zapowiadał podczas ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny została już przygotowana dokumentacja na postępowanie przetargowe dotyczące budowy parkingów przyblokowych przy ul. Metalowców 7, 9 i 17 oraz przy ul. Dmowskiego 8a.

Trwają również roboty przy zakończeniu innych prac technicznych przy kolejnych podwórkach w mieście, które będą modernizowane w tym roku.  Nie ukrywam, że nie możemy się doczekać, kiedy stopnieje śnieg, bo to trzyma pewne działania przetargowe, na uruchomienie inwestycji na kolejnych ulicach i podwórkach – mówił prezydent.
Kilka dni temu został ostał ogłoszony przetarg na budowę parkingów przy ul. Metalowców 7, 9 i 17 oraz przy ul. Dmowskiego 8a,  a w najbliższym czasie będzie ogłoszone postępowanie na budowę drugiej część parkingu przy szkole podstawowej nr 7.  Ponadto zostało już rozstrzygnięte   postępowanie dotycząc budowy parkingu przy ul. Siedlanowskiego 10. Prace w tym miejscu mają zakończyć się w pierwszej połowie maja.

Został już ogłoszony przetarg na prace projektowe przy ul. Metalowców 7, 9 i 17 oraz przy ul. Dmowskiego 8a w systemie projektuj i buduj.
Przy ul. Metalowców 7, 9 i 17 oprócz budowy parkingów  będzie przebudowane także kolidujące uzbrojenie oraz zrobiona nowa organizacja ruchu, a ponadto przy ul. Metalowców 7 ma zostać wybudowana droga manewrowa.
Natomiast w rejonie terenów przyblokowych przy ul. Dmowskiego 8A w ramach prac rewitalizacyjnych ma zostać przygotowany projekt  m.in. rozbudowy sieci oświetlenia parkowego wraz z wymianą istniejących lamp parkowych oraz projekt przebudowy kolidującego uzbrojenia i stałej organizacji ruchu.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021