W Stalowej Woli

Będą nowe parkingi na osiedlach

Będą nowe parkingi na osiedlach

Kilka nowych parkingów w ciągu najbliższych miesięcy powstanie na osiedlach w Stalowej Woli.  Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji wygodne miejsca do parkowania przy swoich blokach.

Jak zapowiadał podczas ostatniej sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny została już przygotowana dokumentacja na postępowanie przetargowe dotyczące budowy parkingów przyblokowych przy ul. Metalowców 7, 9 i 17 oraz przy ul. Dmowskiego 8a.

Trwają również roboty przy zakończeniu innych prac technicznych przy kolejnych podwórkach w mieście, które będą modernizowane w tym roku.  Nie ukrywam, że nie możemy się doczekać, kiedy stopnieje śnieg, bo to trzyma pewne działania przetargowe, na uruchomienie inwestycji na kolejnych ulicach i podwórkach – mówił prezydent.
Kilka dni temu został ostał ogłoszony przetarg na budowę parkingów przy ul. Metalowców 7, 9 i 17 oraz przy ul. Dmowskiego 8a,  a w najbliższym czasie będzie ogłoszone postępowanie na budowę drugiej część parkingu przy szkole podstawowej nr 7.  Ponadto zostało już rozstrzygnięte   postępowanie dotycząc budowy parkingu przy ul. Siedlanowskiego 10. Prace w tym miejscu mają zakończyć się w pierwszej połowie maja.

Został już ogłoszony przetarg na prace projektowe przy ul. Metalowców 7, 9 i 17 oraz przy ul. Dmowskiego 8a w systemie projektuj i buduj.
Przy ul. Metalowców 7, 9 i 17 oprócz budowy parkingów  będzie przebudowane także kolidujące uzbrojenie oraz zrobiona nowa organizacja ruchu, a ponadto przy ul. Metalowców 7 ma zostać wybudowana droga manewrowa.
Natomiast w rejonie terenów przyblokowych przy ul. Dmowskiego 8A w ramach prac rewitalizacyjnych ma zostać przygotowany projekt  m.in. rozbudowy sieci oświetlenia parkowego wraz z wymianą istniejących lamp parkowych oraz projekt przebudowy kolidującego uzbrojenia i stałej organizacji ruchu.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021