W Stalowej Woli

Będą nowe parkingi w centrum miasta

Będą nowe parkingi w centrum miasta

W budżecie miasta na ten rok zostało przeznaczone 600 tys. zł. na budowę parkingu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Okulickiego w Stalowej Woli. Inwestycja ta ma rozwiązać problem parkingowy w tym miejscu.

A z tym, tak rodzice uczniów, jak i mieszkańcy pobliskich bloków borykają się od lat. PSP 7 to placówka z oddziałami integracyjnymi, chodzą tam dzieci z rożnymi rodzajami niepełnosprawności. Dlatego tak ważne jest by rodzice mogli podjechać jak najbliżej pod budynek. A niestety często ten dojazd jest utrudniony przez parkujące auta. Co prawda przed szkołą jest parking, ale za mały. Bowiem nie służy on tylko rodzicom uczniów i pracownikom szkoły, ale też mieszkańcom sąsiednich bloków. Z kolei zaś pod pobliskimi blokami też brakuje miejsc do parkowania. Dlatego kierowcy korzystają ze szkolnego parkingu.

Dyrekcja szkoły już od lat zgłaszała ten problem. W końcu władze miasta przychyliły się do tego, by ten problem rozwiązać. W tym roku ma być realizowany pierwszy etap tej inwestycji.
To olbrzymie osiedle, które ma nierozwiązany problem parkingowy. Przy szkole podstawowej dochodzi codziennie do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Kwestia rozwiązania tego problemu parkingowego w tym rejonie miasta, a tym samym bezpiecznego dojazdu do szkoły jest niezbędna – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Parkingi będą budowane wokół boiska przy szkole. Będzie to pierwszy etap tej inwestycji, na którą z tegorocznego budżetu miasta pójdzie 600 tys. zł. Natomiast całość tego zadania ma kosztować 1 mln zł.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021