W Stalowej Woli

Będą nowe parkingi w centrum miasta

Będą nowe parkingi w centrum miasta

W budżecie miasta na ten rok zostało przeznaczone 600 tys. zł. na budowę parkingu przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Okulickiego w Stalowej Woli. Inwestycja ta ma rozwiązać problem parkingowy w tym miejscu.

A z tym, tak rodzice uczniów, jak i mieszkańcy pobliskich bloków borykają się od lat. PSP 7 to placówka z oddziałami integracyjnymi, chodzą tam dzieci z rożnymi rodzajami niepełnosprawności. Dlatego tak ważne jest by rodzice mogli podjechać jak najbliżej pod budynek. A niestety często ten dojazd jest utrudniony przez parkujące auta. Co prawda przed szkołą jest parking, ale za mały. Bowiem nie służy on tylko rodzicom uczniów i pracownikom szkoły, ale też mieszkańcom sąsiednich bloków. Z kolei zaś pod pobliskimi blokami też brakuje miejsc do parkowania. Dlatego kierowcy korzystają ze szkolnego parkingu.

Dyrekcja szkoły już od lat zgłaszała ten problem. W końcu władze miasta przychyliły się do tego, by ten problem rozwiązać. W tym roku ma być realizowany pierwszy etap tej inwestycji.
To olbrzymie osiedle, które ma nierozwiązany problem parkingowy. Przy szkole podstawowej dochodzi codziennie do bardzo niebezpiecznych sytuacji. Kwestia rozwiązania tego problemu parkingowego w tym rejonie miasta, a tym samym bezpiecznego dojazdu do szkoły jest niezbędna – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Parkingi będą budowane wokół boiska przy szkole. Będzie to pierwszy etap tej inwestycji, na którą z tegorocznego budżetu miasta pójdzie 600 tys. zł. Natomiast całość tego zadania ma kosztować 1 mln zł.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021