W Stalowej Woli

Będą nowe tereny pod budownictwo jednorodzinne

Będą nowe tereny pod budownictwo jednorodzinne

By takie powstawały najpierw musi zostać wykonana droga. O tę inwestycję mieszkańcy upominają się od lat, w tej sprawie też wielokrotnie interweniowała radna miejska Maria Chojnacka.

A chodzi o drogę w okolicach ul. Sochy na osiedlu o tej samej nazwie w Stalowej Woli. Od tej ulicy (jadąc od strony Stalowej Woli za leśniczówką) prowadzi boczna droga przez las do prywatnych działek, są tam nawet zabudowania.

Właściciele tych działek od dawna chcą by powstała ta droga. To dlatego, że bez tej inwestycji nie mogą uzyskać pozwolenia na budowę. Starostwo nie chce wydawać pozwoleń na budowę, ponieważ nieruchomości nie mają połączenia z drogą publiczną. Była zmiana planu zagospodarowania miejscowego i zainteresowani właściciele tych działek, około 16-17 osób, doszli do konsensusu. Prezydent obiecał im, że będą przeznaczone pieniądze w przyszłorocznym budżecie na wykonanie projektu. Trzeba zaznaczyć, że na tym terenie jest wyznaczonych około kilkunastu działek.

W tegorocznym budżecie zostało zabezpieczone 80 tys. zł na wykonanie projektu technicznego tej drogi. Jak zaznacza prezydent Lucjusz Nadbereżny, kwestia tego terenu nie jest od lat rozwiązana.

Pozwoli to na otwarcie inwestycyjne tego pięknego rejonu Stalowej Woli bezpośrednio przy rezerwacie przyrody Sochy. To również kwestia inicjowania na terenie Stalowej Woli budownictwa mieszkaniowego. Dopóki nie powstanie ta droga, to mieszkańcy nie dostaną pozwolenia na budowę. A od lat są gotowi do tego, by rozpocząć budownictwo mieszkaniowe na tym terenie.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021