W Stalowej Woli

Będą nowi kierowcy autobusów miejskich

Będą nowi kierowcy autobusów miejskich

Poszukiwani są kierowcy do przewozu pasażerów w komunikacji miejskiej w Stalowej Woli. Miejski Zakład Komunalny zamieścił na swojej stronie internatowej ogłoszenie o naborze na to stanowisko.

Zainteresowani muszą mieć kategorię prawa jazdy C+E i D do przewozu pasażerów komunikacji miejskiej, a mile jest widziana aktualna karta kierowcy. Dokumenty aplikacyjne będą przyjmowane do 10 kwietnia, można je składać osobiście w siedzibie zakładu przy ul. Komunalnej 1 lub drogą elektroniczną na adres: mzk@um.stalowawola.pl.

Obecnie miejski przewoźnik zatrudnia 45 kierowców na etatach. Pracują oni w równoważnym systemie pracy. To znaczy, że rozpoczynają i kończą pracę w różnych godzinach, według wcześniej ustalonego harmonogramu dyżurów.
Większość zatrudnionych kierowców, to wieloletni, doświadczeni pracownicy. Pasażerom,  którzy regularnie jeżdżą autobusami, ich twarze  są dobrze znane. Jeśli już ktoś rozpoczyna pracę w tej spółce miejskiej, to zazwyczaj pozostaje w niej na kilka dobrych lat. Jak dowiedzieliśmy się w MZK, nie było przypadków, żeby kierowcy zatrudniali się i zaraz odchodzili.
Trzeba jeszcze zaznaczyć, że wymogiem koniecznym do zatrudnienia w komunikacji miejskiej jest prawo jazdy kat. D i świadectwo kwalifikacji do przewodu osób.
Zainteresowani pracą w tym zawodzie, którzy są osobami bezrobotnymi, takie świadectwa mogą uzyskać np. poprzez Powiatowy Urząd Pracy, który organizuje tego typu kursy. A obecnie popyt na kierowców jest duży, gdyż na rynku jest wiele firm przewozowych.
Warto jeszcze wspomnieć, że miejski przewoźnik w tym roku chce powiększyć i unowocześnić tabor. W planach jest zakup 4 autobusów.
Joanna Piechuta

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021