W Stalowej Woli

Będą oszczędności na inwestycji oświatowej

Będą oszczędności na inwestycji oświatowej

W sumie 9 firm zgłosiło swoje ofert w przetargu dotyczącym termomodernizacji placówek oświatowych. Tę dużą inwestycję planuje w tym roku zrealizować Powiat Stalowowolski.

Zadanie to obejmuje 4 szkoły takie jak:  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Hutniczej, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ul. Polnej, Centrum Edukacji Zawodowej przy ul. Kwiatkowskiego oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego i Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego przy ul. Hutniczej. Wszystkie prace mają być zakończone w tym roku, w ZSP nr 3 i CKUiODiDZ, jeszcze przed wakacjami, a w ZSP nr 1 i CEZ-ie w październiku.
Bezpośrednio przed otwarciem ofert została podana kwota jaką powiat zamierza przeznaczyć na każdy z tych obiektów, łącznie jest to 12,6 mln zł, czyli: ZSP nr 1 – 4,9 mln zł, ZSP nr 3 – blisko 1 mln zł, CEZ – nieco ponad 5 mln zł, CKUiODiDZ – blisko 1,6 mln zł.

Zainteresowane firmy mogły składać swoje ofert na każdą z tych placówek.  Do modernizacji ZSP nr 1 zgłosiły się trzy, zaoferowały ceny od 2,6 mln zł do 4,2 mln zł; zaś pracami w ZSP nr 3 zainteresowanych jest pięć przedsiębiorstw, które zaproponowały ceny od  700 tys. zł do nieco ponad 1 mln zł. Największym zainteresowaniem cieszyło się CKUiODiDZ, przy tej placówce chęć pracy wyraziło 7 firm, które dały ceny od 1,1 do 1,4 mln zł. Natomiast dwóch oferentów jest zainteresowanych termomodernizacją CEZ-u.
Jak zaznaczał starosta Janusz Zarzeczny, po otwarciu ofert okazało się, że zadanie to będzie mniej kosztować niż powiat zakładał. – Na razie nie ma jeszcze rozstrzygnięcia, ale zliczając najniższe zarefowane ceny widać, że będzie znaczna zniżka ceny na tej inwestycji. Choć jedna z zaproponowanych cen jest rażąco niska, dlatego to będziemy to wyjaśniać – mówił starosta podczas ostatniej sesji Rady Powiatu.

Zakres robót przy tych czterech placówkach oświatowych jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, tam gdzie jest taka potrzeba, gdyż w niektórych budynkach jest już częściowo wymieniona, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne, w tym także w salach lekcyjnych, a także montaż instalacji fotowoltaicznej.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021