W Stalowej Woli

Będzie 24 godzinny monitoring na tzw. rondzie

Będzie 24 godzinny monitoring na tzw. rondzie

Skrzyżowanie al. Jana Pawła II i ul. KEN, to najbardziej kolizyjne miejsce w Stalowej Woli. Dochodzi tu do wielu zdarzeń drogowych. Zdarza się, że kierowcy nie tylko wjeżdżają na czerwonym świetle, ale także jadą pod prąd.

Już wkrótce za takie niedozwolone zachowania mogą zostać ukarani. W tym roku planowane jest wprowadzenie system ciągłego – 24 godzinnego monitoringu tego skrzyżowania, o czym na ostatniej sesji Rady Miasta poinformował radny Jan Sibiga.

Będą tam zainstalowane dwa rodzaje kamer, które także będą wykonywać zdjęcia, tym użytkownikom dróg, którzy przekraczają to skrzyżowanie na czerwonym świetle. Na pewno będzie to skuteczny system, aby zapobiegać nieprawidłowym zachowaniom. Starostwo Powiatowe zaopiniowało pozytywnie ten projekt i w okresie wakacji powinno dojść do jego realizacji. To ogólnokrajowy program, który ma na celu uporządkowanie ruchu na tym skrzyżowaniu i ujawnianie kierowców, którzy nie stosują się do przepisów, w następstwie czego dochodzi do licznych kolizji, włącznie z jazdą pod prąd – mówił radny.

Z obserwacji policji, jak zauważa Krzysztof Gawlas, naczelnik wydziału ruchu drogowego w stalowowolskiej komendzie, najczęściej na tym skrzyżowaniu dochodzi do zderzania bocznego pojazdów. Wynika to głównie z niedostosowania się kierujących do sygnalizacji świetlej. Kierowcy wjeżdżają na zielonym świetle i często już nie zwracają uwagi na to, że na kolejnym sygnalizatorze jest czerwone światło. Bowiem nie jest to skrzyżowanie o ruchu okrężnym, ale cztery osobne.

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

stw24.pl4 marca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w najbliższy piątek

stw24.pl4 marca 2021

Kogo obejmuje spis powszechny, jak się spisać i o co będziemy pytani?

stw24.pl3 marca 2021

Dwa zwycięstwa młodziczek VEGI MOSiR w Przemyślu

stw24.pl2 marca 2021

Dzień Kobiet w Muzeum

stw24.pl1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

stw24.pl1 marca 2021
huta

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

stw24.pl1 marca 2021

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021