W Stalowej Woli

Będzie bezpieczne zejście do Sanu dla „wodniaków”

Będzie bezpieczne zejście do Sanu dla „wodniaków”

Slip, służący do wodowania lub wyciągania na brzeg łodzi oraz pomost pływający powstanie na brzegach Sanu w Stalowej Woli. To inwestycja bardzo wyczekiwana przez strażaków „wodniaków”, gdyż obecnie nie ma miejsca, w którym bezpiecznie mogą zejść do wody.

Miasto przygotowuje się do dużego projektu rewitalizacji błoni nadsańskich, jak informował na jeden z sesji rady miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny, końcem sierpnia została podpisana umowa na wykonanie całości tego zadania, które ma być sfinalizowane do września przyszłego roku.

Toczą się także prace dodatkowe, które mają rozbudować ten projekt o elementy poprawiające bezpieczeństwo, ale nie mogą być bezpośrednio do niego wpisane.
Chodzi o budowę monitoringu i oświetlenia na terenie błoni, a także pływającego pomostu i slipu. Te dwa ostatnie elementy są głównie dedykowane służbom ratunkowym. Pomost pływający ma być   bezpośrednio przy planowanym pomoście drewnianym, który będzie przy plaży. W tej okolicy również będzie slip. Te elementy mają być zaprojektowane do końca grudnia, tak by były skoordynowane z pracami nad całością projektu.

– Myślimy również o bezpieczeństwie. Jeżeli inwestujemy w tą część miasta pod względem rekreacyjnym, to także jest niezbędna możliwość zapewnienia bezpieczeństwa w tym rejonie i  umożliwienia służbom podjęcie szybkich działań – mówił Lucjusz Nadbereżny.

ak podkreślają strażacy z OSP Stalowa Wola, specjalizujący się w ratownictwie wodnym, na terenie miasta wzdłuż brzegów Sanu nie ma ani jednego miejsca, w którym bezpiecznie można zwodować łódkę, gdyż brzegi są wysokie. Jeśli zostanie zbudowany slip, to znacznie ułatwi im pracę. Podobnie jak pływający pomost, z którego bezpiecznie będzie można wejść do łodzi, wnieść sprzęt ratowniczy. Gdy zostaną zagospodarowane błonia, to niewątpliwie strażakom przybędzie zadań na tym terenie.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021
woda-kran

Czasowe przerwy dostawy wody dla Rozwadowa

stw24.pl14 września 2021

Główne wejście do Urzędu Miasta zamknięte z powodu remontu schodów

stw24.pl10 września 2021

Narodowe Czytanie po raz 10

stw24.pl8 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Ruszył Kiermasz Taniej Książki

stw24.pl7 września 2021

Norwegowie z wizytą w Stalowej Woli

stw24.pl7 września 2021