W Stalowej Woli

Będzie ciszej przy Trasie Podskarpowej

Będzie ciszej przy Trasie Podskarpowej

Trwa budowa ekranów akustycznych na niektórych odcinkach przy Trasie Podskarpowej w ciągu drogi krajowej nr 77 w Stalowej Woli i Agatówce w gm. Zaleszny. Prace mają potrwać do końca listopada.

Jak informuje Bartosz Wysocki, z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, prace związane z budową ekranów akustycznych będą wykonywane etapowo. Spowoduje to na odcinkach, na których będą prowadzone ograniczenia prędkości do 60 km/h. Ponadto jeden pas ruchu będzie zajęty. – Nie planujemy wprowadzenia żadnych objazdów ani ruchu wahadłowego. Głównym utrudnieniem będzie ograniczenie prędkości oraz zawężenie jezdni z dwóch pasów do jednego – wyjaśnia.

Ekrany powstaną na kilku odcinkach o łącznej długości ok. 750 metrów. Najdłuższe będą w Stalowej Woli w okolicach skrzyżowania z ul. Brandwicką, a także w okolicach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Będzie też m.in. ponad 100 m odcinek przy wjeździe do Agatówki po prawej stronie jadąc w kierunku Sandomierza.
W Agatówce będą ekrany przeźroczyste, a na terenie Stalowej Woli tzw. „zielone ściany”.
Zadanie to realizuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych SBL-ŻELBET Sp. z o.o. Koszt budowy ekranów to ok. 800 tys. zł.

Inwestycja ta w w końcu została sfinalizowana, gdyż w planach była już od początku istnienia tej drogi. Wojewoda, po zakończeniu budowy Trasy Podskarpowej nałożył na zarządcę drogi obowiązek wykonania analizy porealizacyjnej. W wyniku tej analizy okazało się, że droga kumuluje hałas. Po wybudowaniu trasy mieszańcy, tak Stalowej Woli jak i Agatówki w gminie Zaleszany,  narzekali na uciążliwości związane z bliskością tej trasy. Interweniowali w tej sprawie zarówno u zarządcy drogi, jak i w starostwie w Stalowej Woli. Domagali się ograniczeń hałasu. W planach było postawienie ekranów wzdłuż całej drogi, ale na to nie zgodziła się GDDKiA.  Sprawa ciągnęła się przez kilka lat. Ostatecznie starostwo wydało decyzję z ustawy Prawo ochrony środowiska, nakładającą na zarządcę drogi, ograniczenie poziomu ponadnormatywnego hałasu. Obecnie inwestycja ta jest realizowana.
Joanna Piechuta  

img_3756 img_3755 img_3750

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Wyrok prawomocny- proboszcz skazany za pedofilie

stw24.pl28 września 2021

Zaczytany październik z biblioteką

stw24.pl28 września 2021

Nieczynne przystanki na ul. Okulickiego

stw24.pl28 września 2021

Uwaga! Ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Okulickiego

stw24.pl27 września 2021
stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Projekt ,,Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19″

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021