W Stalowej Woli

Będzie łącznik ul. Czarnieckiego z obwodnicą

Będzie łącznik ul. Czarnieckiego z obwodnicą

Wspólny apel samorządowców ze Stalowej Woli, gminy Pysznica i powiatu stalowowolskiego, aby w plany dotyczące budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska włączyć budowę łącznika z ul. Czarnieckiego przyniósł zamierzony cel. Minister Infrastruktury zapewnił, że łącznik powstanie.

W hotelu Hutnik w Stalowej Woli odbyła się konferencja prasowa z udziałem Andrzeja Adamczyka Ministra Infrastruktury. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także samorządowców z powiatu stalowowolskiego.

konferecja (1)

– 30 sierpnia 2017 roku podpisano umowę na realizację za blisko 200 mln zł 15 km odcinka łączącego Stalową Wolę i Nisko. 6 października 2017 roku po raz pierwszy w historii odbyła się połączona sesja rady powiatu stalowowolskiego, rady gminy Pysznica i rasy miasta Stalowej Woli, kiedy to wspólnie podjęto uchwałę kierującą apel do Ministra Infrastruktury o to by wykonać kluczowy, dodatkowy zjazd do ul. Czarnieckiego – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli.

Minister Andrzej Adamczyk zapewnił, że łącznik powstanie, a także poruszył kwestię innych drogowych inwestycji na terenie województwa podkarpackiego.

– Realizujemy obwodnicę Stalowej Woli i Niska, 15 km odcinek drogi w ciągu drogi krajowej 77. Jeden z węzłów jest dla państwa bardzo ważny, czego daliście wyraz swoim bardzo mocnym apelem. Zapewniam państwa dzisiaj, że wykonawca otrzymał odpowiednie instrukcje i wytyczne. Będzie to bezpieczny węzeł, który spełni państwa oczekiwanie – mówił Andrzej Adamczyk.

Dodał, że już niebawem zostaną podpisane umowy na realizację 6 odcinków drogo Via Carpatia, pomiędzy Lasami Janowskimi a Sokołowem Małopolskim.

IMG_9542

– Fakt, że łącznik zostanie do obwodnicy doprojektowany, w mojej ocenie ratuje jej funkcjonalność. Bez tego węzła, wszyscy ci, którzy mieszkają po drugiej stronie Sanu musieliby wjeżdżać w miasto albo kierować się w stronę północną do węzła Szopena albo w stronę południową do węzła ze strefą gospodarczą, żeby wjechać na obwodnicę. Dzięki temu łącznikowi będzie to możliwe zaraz przy ul. Czarnieckiego – mówił poseł Rafał Weber.

-Jest to bardzo ważna decyzja, że łącznik został uwzględniony. Mieliśmy pełną świadomość, zarówno samorząd powiatowy, jak i miejski i gminy Pysznica, że jest to inwestycja, która nie spełniała naszych oczekiwań. Byliśmy zgodni, o czym świadczy jednogłośnie przyjęty apel do pana ministra – mówił Janusz Zarzeczny starosta stalowowolski.

konferecja (4)

Łącznik w ciągu drogi powiatowej będzie finansowany w ramach całego zadania budowy obwodnicy. Minister infrastruktury zapewnił, że projektowanie i budowa węzła nie zakłócą terminu jej realizacji.

– Dziś mogę powiedzieć, że będzie to rozwiązanie dla drogi powiatowej bezkolizyjne, czyli przebiegające po wiadukcie nad obwodnicą, z którego będzie wykonany zjazd w kierunku ronda na drodze krajowej, czyli obwodnicy – mówił Bogdan Tarnawski dyrektor oddziału GDDKiA w Rzeszowie.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021